Kabarety na 11. LOCie

11. Letni Ogród Teatralny Katowice

Kabarety, które wystąpią na 11. Letnim Ogrodzie Teatralnym:

• Niedziela 5. lipca, godz. 20:00

Kabaret Moherowe Berety

występują: Marta Tadla, Elżbieta Okupska, Małgorzata Gadecka, Beata Chren

Kabaret Moherowe Berety to nowa formacja, która śmieszy i bawi do rozpuku. Cztery panie w średnim wieku, na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, założyły zespół, o którym powinno być niedługo głośno na naszym rynku satyry i humoru. Dobry tekst, mimika i gra aktorska sprawiają, że ponad godzinne widowisko przykuwa uwagę widza do sceny. Świetna piosenka aktorska, uzupełniona dialogami i monologami. Polecamy!

Kabaret Jurki, Album rodzinny


występują: Agnieszka marylka Litwin-Sobańska, Przemysław sasza Żejmo, znany Wojtek Kamiński

Program „Album rodzinny” skłania do wspomnień, wzruszeń, refleksji, a nawet i do ucieczki. Wszystko zależy od tego, kogo mamy, a kogo nie mamy w rodzinie. Jedni uważają, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, drudzy, że kiedy jej nie ma, jesteśmy samotni. Jedno jest pewne rodzina, to nowe życie i okazja do imprezy. Zapraszamy Was z rodzinami. A jak jesteście sami, to się wyszykujcie, bo może poznacie w czasie tegorocznego LOT-u przyszłą rodzinę.

• Niedziela 19. lipca, godz. 20:00

Kabaret Babeczki z Rodzynkiem

Koń, jaki jest, każdy widzi. Kobieta, jaka jest, każdy widzi. Ale sama kobieta, jaka jest, widzi nie zawsze… A od czego ma kabaret? Kabaret Babeczki z Rodzynkiem to trzy przepiękne, rzecz gustu, kobiety i jeden lekko wysuszony, ale przesłodki rodzynek. Kabaret powstał w 2004 roku w kuźni zielonogórskich kabaretów – uniwersyteckim klubie Gęba. Wyróżnia ich przede wszystkim skład (3 przepiękne kobiety i jeden prze… mężczyzna) oraz niebanalne i oryginalne poczucie humoru. W swojej twórczości unikają polityki, publicystyki i narkotyków, a skupiają się na problemach społecznych, absurdach dnia codziennego oraz stereotypach dotyczących obu płci. Nie brak u nich blondynek i prawdziwej żeńskiej przyjaźni, odwiedzają wiejski ośrodek zdrowia i bar mleczny rodem z PRL-u. Nie brak też ulubionej rozrywki pań, czyli ploteczek, rodziny, której głową i szyją jest kobieta i strajkujących pielęgniarek.

Kabaret Nowaki, Trzy pokoje

Na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych (Babeczki z Rodzynkiem i Profil), brali udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych: pełnometrażowe filmy Władysława Sikory, przedstawienia muzyczne i różnego rodzaju imprezy kabaretowe. To wszystko pozwoliło po zebraniu kilkuletniego doświadczenia założyć kabaret Nowaki, który charakteryzuje się specyficzną energią i tekstami. Młodość i doświadczenie Nowaków potrafi zaprocentować na każdym ich występie.

• Niedziela 9. sierpnia, godz. 20:00

Tomasz Jachimek, Wychodzi brzydki facet na scenę i gada

Najnowszy program autorstwa Tomasza Jachimka. To próba nawiązania do najtrudniejszej, ale i najbardziej szlachetnej formy solowych występów estradowych typu „one man show”. Na scenie nie ma żadnej scenografii (jest szklanka wody), jeden mikrofon i facet, który do niego gada. O powodzeniu przedsięwzięcia decydują dwie rzeczy: co ów facet gada? i w jaki sposób to robi?. A ocena należy – jak zawsze – do widza-:) Jeśli widzowi się spodoba – to w ogóle fantastycznie; jeśli się widzowi nie spodoba – to trudno – Kabaret Tomasza Jachimka i tak nie wstawi efektów świetlnych, dżingli, 16-osobowego zespołu muzycznego i tuzina roznegliżowanych fordanserek; nie zatańczy też ani na lodzie, ani z żadną gwiazdą. Dlaczego? Bo tak! Najważniejsze, o czym ten facet na scenie, gada…

Kabaret Limo, Dzielnia

Kabaret Limo pochodzi z Gdańska i jest to jeden z najlepszych kabaretów, obecnej sceny polskiego kabaretu. Dzielnia to najnowszy program kabaretu Limo, na który składają się różne skecze rozgrywające się w scenerii znanych nam wszystkim blokowisk. Poznajemy dresiarza Leszka i jego piękną dziewczynę Mariolę odzianą w obcisły, połyskujący strój. Uczestniczymy w pielgrzymce i pierwszym występie osiedlowego boysbendu, a także zaglądamy do gabinetu dyrektorki pobliskiego gimnazjum... Bardzo dynamiczny, energiczny program, z potężną ilością kostiumów i rekwizytów, które ledwo, co mieszczą się w kabaretowym samochodzie.

• Niedziela 30. sierpnia, godz. 20:00

Kabaret Hrabi, Syf i malaria

Tytuł programu coś sugeruje i nie bez powodu! Oj, nie jest to zwykły program. To program – katastrofa, który toczy się jednocześnie w kilku płaszczyznach i wcale nie jest łatwy ani dla widzów, ani dla występujących. Trzeba uważać. W tym programie kabaret Hrabi śmieje się przede wszystkim z siebie – artystów kabaretowych. Nie ma takiego nieszczęścia scenicznego, które by nie dotknęło tego spektaklu, ale artyści dzielnie walczą do samego końca. W tej walce nie ma zwycięzców i przegranych – nie liczy się wynik, liczy się walka.

Kabaret DNO, Piosenki kabaretu DNO

Kabaret DNO na scenie zaskakuje wyszukanymi pomysłami, nietuzinkowymi rozwiązaniami scenicznymi, a przede wszystkim formą popartą rekwizytem, kostiumem, w wyjątkowych przypadkach także i scenografią oraz bogatą ścieżką dźwiękową. Inspiruje ich wszystko to, co ciekawe, nowe i jeszcze nie wyeksploatowane całkowicie przez materię zwaną kabaretem. Od zawsze filozofią kabaretu było robienie skeczy oryginalnych, szalonych, niekiedy wymagających dużo pracy i zapału. Lubią dłubać przy czymś, co już na wstępie okazuje się karkołomnym pomysłem, często powtarzając: „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga – Łam, czego rozum nie złamie!”.

(-)
Materiały Organizatorów
4 lipca 2009

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...