Krakowska Polecajka
16-18 lipca 2021 r.W krakowie, mimo wakacyjnej przerwy przedstawiamy wybór spektakli i wydarzeń. Każdy amator kulturalnej rozrywki znajdzie coś dla siebie.
Vilem Veverka, Katerina Englich 17. Festiwal Muzyki Polskiej - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
16 lipca, godz. 19:00
Maciej Radziwiłł: Serenada 5', Mieczysław Karłowicz: Serenada op. 2 23', Ignacy Jan Paderewski: Suita G-dur na orkiestrę smyczkową 11',
W. Lutosławski: Koncert podwójny na obój i harfę 20', Vilem Veverka, obój, Katerina Englich, harfa, Kameraliści Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie,František Macek, dyrygent
Festiwal organizowany jest od 2005 r. przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, powołane przez grupę muzykologów, menedżerów kultury i miłośników muzyki.
Istotą festiwalu jest nie tylko prezentowanie wartościowych dzieł polskich kompozytorów, powstałych od średniowiecza po współczesność, ale i konfrontowanie ich z muzyką światową i ukazywanie w rozmaitych kontekstach. Organizatorzy stawiają sobie także za cel animowanie twórczości kompozytorskiej poprzez zamawianie i prawykonywanie współczesnych dzieł muzycznych.
Piosenka francuska i cancan - Teatr Cabaret w Krakowie
17 lipca, godz. 20:00
Kolorowe falbany, energiczna muzyka, nogi podnoszone do sufitu.
To oczywiście can can ! Razem z najwspanialszymi francuskimi piosenkami w wykonaniu Barbary Lorenzetti oraz Doroty Helbin, przeniosą nas prosto do Paryża! Będzie można poczuć prawdziwie francuski klimat. Pojawią się zarówno eleganckie piosenki o miłości, jak i szalone występy prosto z Moulin Rouge! To wszystko w klimatycznym wnętrzu jedynego krakowskiego Cabaretu.
bilety: www.kupbilecik.pl/imprezy/58832/Krak%C3%B3w/Spektakl+wokalno-taneczny
"Pętla - Remix" - reż. Łukasz Dąbrowski - Teatr Współczesny w Krakowie
17 lipca, godz. 19:30
18 lipca, godz. 19:30
PĘTLA - REMIX to spektakl oparty na opowiadaniu Marka Hłaski, oraz improwizacjach aktorskich. Punktem wyjścia był sen głównego bohatera Kuby (imię nie jest przypadkowe, bo to drugie imię Hłaski). Sen ten okazuje się bardziej prawdziwy niż jego życie. Jest to opowieść o wrażliwym człowieku, dążącym do samodestrukcji, o jego bezsilności wobec otaczającego świata, pokus i nieuchronności losu. Jest to także historia o kobiecej miłości, której ogromna siła potrafi przezwyciężyć wszystko, nawet śmierć.
W spektaklu przenikają się jawa ze snem, teraźniejszość ze wspomnieniem, życie ze śmiercią, a może nawet z tym co jest po śmierci. Formalnie spektakl, łączy w sobie teatr z elementami filmu. Taki zabieg tworzy pole eksperymentu dla trójki aktorów. Zbudowany przez nich świat dopełnia muzyka, która powstawała na żywo podczas trwania prób z aktorami na scenie. Temat opowiadania jest aktualny i uniwersalny, bo jak pisał sam Marek Hłasko: „Ludzie nie zmieniają się nigdy. Ludzi zmienia życie. Dobre czy złe, dobrego czy złego człowieka, ale zawsze życie."
To spektakl dla tych, którzy w teatrze chcą coś przeżyć, czegoś doświadczyć. Ma on budzić emocje-niewygodne i często bolesne, ale zawsze prawdziwe.
"Białogłowy w pludrach. Komedia awanturnicza." - reż. Agnieszka Cianciara- Fröhlich - Teatr Praska 52. w Krakowie
17 lipca, godz. 19:00
18 lipca, godz. 19:00
Zadłużona po uszy Signora Prudencja wraz ze służącym ucieka przed windykatorem. Syn zmarłego kupca Gonzagi wyrusza, aby wypełnić ostatnią wolę ojca. Klaudia, córka Pantalone, uchodzi potajemnie z domu przed zaplanowanym przez ojca ślubem. Drogi podróżnych przetną się w zapomnianej przez ludzi starej karczmie, która stała się kryjówką zbójeckiej szajki... Do jej progów zbliżają się też nieustępliwy windykator i zrozpaczony ojciec. Kto wyjdzie cało z tej kabały?
Trupa KOMEDIANTY przedstawia awanturniczą komedię w stylu dell'arte! Bójki, pojedynki, piosenki, gagi i lazzi wypełnią zawikłaną intrygę, która znajdzie nieoczekiwane rozwiązanie!