Kwiecień w Moim Teatrze


Uwaga! Premiera!
„Rokendrol albo mów mi teściu"
Scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada : Tadeusz Falana, Wiesław Krupa, Aleksandra Radwańska

Relacje z teściową zostały bardzo dokładnie i wielokrotnie opisane w literaturze popularnej i fachowej, doczekały się też niezliczonej ilości dowcipów. Osoba teścia jest w tym względzie wyraźnie dyskryminowana, naprawdę kim jest teść nikt nie wie. „Rokendrol" to komedia której bohaterem jest teść, ma on swój skarb czyli córcię, a ona ma chłopaka. W psychologii nazywa się taką sytuację pojedynkiem dwóch samców alfa, ja powiem, że to jest właśnie rokendrol, zwłaszcza, że teść jest mocno odjechaną gwiazdą rocka. W obsadzie debiutująca na deskach teatralnym Aleksandra Radwańska (znana z filmów „Ciało" i "Sala samobójców")

Prapremiera 12 IV g. 20.00
Premiera 13 IV g. 19.00
Premiera 14 IV g. 17.00
19 IV g. 20.00
20 IV g. 19.00
21 IV g. 17.00
26 IV g. 20.00
27 IV g. 18.00

„Usta Angeliny"
Scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada: Agnieszka Różańska, Katarzyna Terlecka
Odpowiedź na pytanie jak być piękną i młodą jeszcze nigdy nie była tak prosta. Udzielają jej codziennie niezliczone reklamówki kosmetyków, można ją znaleźć w salonach odnowy, klinikach chirurgii plastycznej... Tylko, po co być piękną i młodą? Dla lepszego samopoczucia, bo tego oczekują mężczyźni, czy w końcu, bo taka panuje moda... Bohaterki sztuki kreowane przez Agnieszkę Różańską i Katarzynę Terlecką w ironiczny i zabawny sposób rozprawiają się z presją „kultu młodości", przy okazji nie oszczędzając też mężczyzn, którym po nocach śnią się usta Angeliny.
6 IV g. 19.00
14 IV g. 19.00
27 IV g. 20.00
28 IV g. 20.00

„Randka w ciemno"
Scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada : Katarzyna Węglicka i Tadeusz Falana
Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem, albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.
7 IV g. 18.00
21 IV g. 19.00
25 IV g. 20.00
28 IV g. 18.00

„Ostatni akt, czyli bardzo czarna komedia"
Autor Marek Zgaiński
Reżyseria Robert Mirzyński
Obsada: Wiesław Krupa i Piotr Zawadzki
Wszechobecna biurokracja, zbieranie kwitków, przedstawianie zaświadczeń, czekanie na wywołanie numerka w urzędzie wdarło się również do sfery metafizycznej. Trudno się więc dziwić, że nawet Śmierć zachowuje się jak urzędnik średniego szczebla. Ważne są dla niej ewidencje, notatki i odhaczanie ptaszków w rubrykach. A człowiek? Czy człowiek ze swoją osobowością, całym bogactwem przeżyć już się dla niej nie liczy? Przekonajcie się sami oglądając „Ostatni akt". To opowieść o spotkaniu człowieka ze Śmiercią. Ale nie ma tu lamentów, rozdzierania szat i żałobnych peanów. Człowiek spotyka się ze Śmiercią jak petent z urzędnikiem, a Śmierć jak każdy urzędnik w przypływie dobrego humoru lubi sobie pogadać i nawet rzucić jakimś dowcipem. Bywa, że zabawnym.
Terminy:
6 IV g. 20.30

„Zastępstwo"
Scenariusz: Artur Beling, Marek Zgaiński, reżyseria Marek Zgaiński
W roli głównej Tadeusz Falana
To nieco absurdalna komedia oparta na klasycznej intrydze. Ona i on kochają się i pragną się pobrać by żyć długo i szczęśliwie, ale jej ojciec jest przeciwny temu związkowi. Sytuacja komplikuje się gdy dochodzi do morderstwa... W sztuce tej następuje pewna gra konwencją, a dynamicznie zmieniająca się sytuacja na scenie, wciąga widza w ciąg zdarzeń momentami paradoksalnych.
20 IV g. 20.30

„Arka, czyli dwoje na kanapie"
scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
obsada: Katarzyna Terlecka i Wiesław Krupa
Może jest to historia pary dorosłych, wykształconych ludzi, mieszkających wspólnie, nie posiadających dzieci. Skoro nie mają dzieci, to może powinni mieć psa? Albo jakieś inne zwierzę, albo parę innych zwierząt? Może jest to przewrotna gra konwencją teatru w teatrze, gdzie do końca nie wiadomo, czy ogląda się scenę żywcem jak z telewizyjnego serialu, czy podsłuchuje prywatne rozmowy aktorów. Może wynika z tej sztuki jakaś głęboka prawda, a może nie.
5 IV g. 20.00

Bilety na spektakle po 25 zł (dla studentów i emerytów po 20 zł) można nabyć w kasie teatru przed spektaklem, można też zamówić mailem: biuro@mojteatr.pl lub telefonicznie oraz wysyłając sms: 668 85 64 44
Mój Teatr, ul. Gorczyczewskiego 2, Poznań

(-)
Material nadesłany
4 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia