Na 50-lecie pracy artystycznej

„Kontrakt" - aut. Sławomir Mrożek - reż. Sławomir Gaudyn - Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

W Teatrze Siemaszkowej „Kontrakt" na 50-lecie pracy artystycznej Piotra Mieczysława Napieraja.

21 grudnia w ramach Sceny Propozycji Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się premiera „Kontraktu" Sławomira Mrożka. To spektakl w reżyserii Sławomira Gaudyna, wystawiany na 50-lecie pracy artystycznej aktora Piotra Mieczysława Napieraja.

W hotelowym barze spotykają się dwaj bohaterowie – Magnus, starszy mężczyzna, autor modnych przed laty komedii obyczajowych, których dziś już nikt nie chce wystawiać oraz Moris – młody kelner, podający się za przybysza z małej wyspy i ukrywający swoje pochodzenie. Bohaterowie zawierają pomiędzy sobą kontrakt, który zamienia się w psychologiczną grę, a stawką w niej są życie i śmierć. Ta pełna napięcia absurdalna opowieść o człowieczej samotności, nadziei i desperacji łączy mistrzowski humor Mrożka z głęboką refleksją nad kondycją współczesnego świata.

Zapraszamy do odkrycia historii, która na nowo stawia pytania o sens życia, śmierci i wyborów, które przychodzi nam podejmować.

Pierwsze pokazy „KONTRAKTU" odbędą się 21 i 22 grudnia na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia. Bilety do nabycia w Kasach Teatru lub online.

obsada: Piotr Mieczysław Napieraj, Stanisław Twaróg, Aniela Kowalska, Tomasz Jachym (piano)
reżyseria: Sławomir Gaudyn
scenografia: Weronika Krupa
inspicjentka: Anna Jochym

(-)
Teatr Siemaszkowej w Rzeszowie
21 grudnia 2024

Książka tygodnia

Małe cnoty
Wydawnictwo Filtry w Warszawie
Natalia Ginzburg

Trailer tygodnia