Nowy sezon w WTW

Pod znakiem zdarzeń inspirowanych postacią i twórczością Tymoteusza Karpowicza

Teatr przygotowuje się do prapremiery „Niewidzialnego chłopca” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Pod koniec sezonu – na dziesięciolecie śmierci artysty, 29 czerwca – planujemy wspólnie z Ossolineum pierwszą monograficzną wystawę poświęconą Karpowiczowi, a także wycieczki po Wrocławiu i Wileńszczyźnie śladami pisarza do miejsc związanych z jego utworami.

Cykl |wtw://strefy kontaktu poświęcony jest także Tadeuszowi Różewiczowi i Helmutowi Kajzarowi, stąd działania związane z tymi pisarzami: planujemy między innymi kolejną odsłonę performansu Teatr metacodzienny, a Paweł Passini z aktorami WTW przygotuje na Noc Muzeów w Muzeum Narodowym zdarzenie sceniczne związane z Tadeuszem Różewiczem i jego przyjaźnią z Mieczysławem Porębskim; bohaterem zdarzenia będzie też Tadeusz Kantor.

W tym sezonie WTW planuje sześć premier. Tomasz Hynek pracuje nad spektaklem „Radio Armageddon. Transmisja" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Kamila Michalak z Michałem Pabianem przygotowuje spektakl inspirowany życiem i dziełem naukowym rosyjskiego matematyka Grigorija Perelmana, Agnieszka Olsten wraz z Krzysztofem Kopką pracują nad adaptacją kryminału Marka Krajewskiego Koniec świata w Breslau – będzie to pierwsze wystawienie prozy tego pisarza w teatrze

Do końca sezonu 2014/2015 zostaną zrealizowane jeszcze dwa spektakle – na Dużej Scenie i na Scenie na Strychu – trwają prace nad szczegółami tych projektów.

Tatiana Drzycimska
Materiał Teatru
26 września 2014

Książka tygodnia

Musical nieznany. Polskie inscenizacje musicalowe w latach 1961-1986
Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Grzegorz Lewandowski

Trailer tygodnia