O spektaklu ...
"2084" Teatr Na Woli w WarszawieWspółczesne odczytanie powieści "Rok 1984" George\'a Orwella.
Zainspirowała mnie ostatnia scena powieści — przyznaje reżyser i autor tekstu, Michał Siegoczyński. — Opis spotkania dwojga ludzi, których wcześniej łączyła namiętna miłość i bliskość, a obecnie nic do siebie nie czują. Zamiast miłości pojawiła się obojętność. Nas, współczesnych, spotyka czasem to samo. Miłość odchodzi. W powieści niszczy ją system totalitarny, a co zabija ją dzisiaj? Co sprawia, że w miejsce tak wielkiego żaru pojawia się pustka? Porzucamy realną miłość dla jej idealnego wzorca, mającego znamiona utopii doskonałej. Dla miłości zamieszkującej mityczną i nieosiągalną przestrzeń. Ważniejsza jest sama tęsknota od jej realizacji.
Michał Siegoczyński to jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, a także aktor i filmowiec. Niemal każde jego dzieło to prawdziwe wydarzenie artystyczne.
Najważniejsze realizacje teatralne to: „Jak zjadłem psa” Jewgienija Griszkowca (Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, 2004), „Wieje” (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2004), „Taśma” Stephena Belbera (Teatr Stara Prochownia, 2005), „Uwaga, złe psy!” Remigiusza Grzeli (Teatr Wytwórnia w Warszawie, 2006), „...syn” (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie, 2006), „Elling” wg powieści Ingvara Ambjørnsena (Teatr Nowy Praga, 2007), „HollyDay” wg Trumana Capote’a (Teatr Studio w Warszawie, 2008). W 2001 roku wyreżyserował film „Po”, thriller metafizyczny według własnego scenariusza.
Koprodukcja Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu