Poezja z muzyką Możdżera

"Słowo jest ogień" - reż. Marian Dworakowski - Teatr Mały w Szczecinie

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1 zaprasza 5 lutego o g. 19 na gościnny monodram w wykonaniu Mariana Dworakowskiego.

Spektakl Teatru Współczesnego w Szczecinie w wykonaniu Mariana Dworakowskiego. Ważne i genialne dzieła polskiego romantyzmu (m.in. "Wielka Improwizacja") z towarzyszeniem muzyki Leszka Możdżera. Wszystkie teksty łączy wątek biograficzny związany z obecnością polskich romantyków w Paryżu, zapisany we wspomnieniach Norwida. Poeta - całkiem serio brzmiący w "Fortepianie Szopena", w "Czarnych kwiatach" pozwala sobie na dowcip i błyskotliwe złośliwości.

WSTĘP WOLNY REZERWACJA: bilety@instytut-teatralny.pl

tel. 22 501 70 02

RECENZJE

Marian Dworakowski potrafi rewelacyjnie interpretować poezję.

Małgorzata Klimczak "Głos Szczeciński"

Zbudowany bardzo prostymi środkami spektakl, którego głównym celem jest pokazanie siły i piękna słowa.

Katarzyna Stróżyk "Kurier Szczeciński"

Słowo bogate, błyskotliwe, pełne inteligentnego humoru brzmi tu celnie, swobodnie i lekko.

Artur Daniel Liskowacki "Kurier Szczeciński"

MARIAN DWORAKOWSKI

Aktor, reżyser, poeta, tłumacz. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1976). Występował na scenach polskich oraz m.in. na scenie Volkstheater w Wiedniu, australijskiego The Bell Shakespeare Company, Sydney Theatre Company, State Theatre Company of S.A., Griffin Theatre, Nimrod Theatre, Australian Opera. Zagrał kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, wyreżyserował kilkanaście spektakli (wśród nich "Europa" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (1990), "Hamlet" w New Theatre w Sydney (1996). Wydał zbiory poezji: "Na biegunach" (1995), "Ashes of Thoughts" (1995), "Szklanka mleka dla olbrzyma" (1996), "Wiersze i niewiersze" (2002). W Teatrze Współczesnym w Szczecinie pracuje od sezonu artystycznego 1997/98.

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2015

Książka tygodnia

Ziemia Ulro. Przemowa Olga Tokarczuk
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Czesław Miłosz

Trailer tygodnia