Powieść z muzyką Prokofiva. W Multikinie

"Wojna i pokój" -reż. Graham Vick - Teatr Maryjski w Petersburgu

16 grudnia Multikino zaprasza na retransmisję nowej odsłony opery "Wojna i pokój", arcydzieła Prokofiewa na podstawie powieści Lwa Tołstoja. Widzowie w 13 Multikinach w Polsce zobaczą retransmisję nagrania zrealizowanego w 2013 roku w Teatrze Maryjskim w Petersburgu.

Wojna i pokój w nowej inscenizacji po raz pierwszy na wielkim ekranie tylko w Multikinie. W rolach głównych wschodzące gwiazdy światowej opery Andriej Bondarenko (baryton) w roli Księcia Andrieja Bołkońskiego oraz Aida Garifullina w roli Nataszy Rostowej (sopran).

Teatr Maryjski w Petersburgu - teatr opery i baletu znajdujący się w Petersburgu. Pod obecną nazwą w latach 1860-1920 i po 1992 (na cześć cesarzowej Marii Aleksandrowny). w latach 1935-1992 nosił imię komunistycznego działacza Siergieja Kirowa i znany był jako Leningradzki Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. M. Kirowa. Obecny gmach teatru Maryjskiego został wybudowany na miejscu dawnego, spalonego teatru. Teatr został otwarty w 1860 (zespół istniał od 1783); jest to (obok moskiewskiego teatru Bolszoj) jedna z najwybitniejszych rosyjskich scen muzycznych, o bogatej tradycji, reprezentująca bardzo wysoki poziom wokalistyki, tańca i choreografii.

Retransmisja opery "Wojna i pokój" odbędzie się 16 grudnia o 19:00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Opera w 2 aktach. Spektakl w języku rosyjskim z angielskimi napisami. Nagranie zrealizowane w jakości High Definition i Digital Dolby Surround.

Obsada:

Książę Andriej Bołkoński - Andrei Bondarenko

Natasza Rostowa - Aida Garifullina

Sonia - Yulia Matochkina

Maria Dymitrijewna Achrosimowa - Larisa Diadkova

Hrabia Ilja Andriejewicz Rostow - Sergei Aleksashkin

Pierre Bezuchow - Yevgeny Akimov

Hélne Bezuchowa - Maria Maksakova

Anatol Kuragin - Ilya Selivanov

Fiedia Dołochow - Edward Tsanga

Księżna Maria Bołkońska - Yekaterina Sergeyeva

Feldmarszałek Michaił Kutuzow - Gennady Bezzubenkov

Napoleon - Vasily Gerello

Produkcja:

Dyrygent - Valery Gergiev

Muzyka - Sergei Prokofiev

Reżyseria - Graham Vick

Libretto - Siergiej Prokofiew i Mira Mendelson-Prokofiewa na podstawie powieści Lwa Tołstoja

Scenografia - Paul Brown

Oświetlenie - Giuseppe di Iorio

(-)
Materiał Teatru
16 grudnia 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia