Premiery Starego Teatru na kanale YouTube

"Szczęście Kolombiny", "Woyzeck" i Krakowskie Salony Poezji na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live

"Szczęście Kolombiny" i "Woyzeck" są wśród tytułów najbliższych wirtualnych, transmitowanych na kanale YouTube, premier Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Również Krakowskie Salony Poezji teatr przekazuje online, w każdą niedzielę.

Zgodnie z zapowiedziami w niedzielę Teatr Stary udostępni na swoim kanale YouTube (Narodowy Stary Teatr Live) spektakl "Woyzeck" (na zdjęciu) w reż. Mariusza Grzegorzka, na podstawie dramatu Georga Buechnera. Premiera przedstawienia, przypominającego o mordercy Franzu Woyzecku, na żywo na scenie odbyła się w 2014 r.

Tego samego dnia zainteresowani posłuchają czytania "Szczęścia Kolombiny" według Marka Kochana, a przygotowanego na scenę przez reżysera Tadeusza Bradeckiego. W obsadzie słuchowiska są: Iwona Budner, Magdalena Grąziowska, Katarzyna Krzanowska, Anna Paruszyńska, Bolesław Brzozowski, Juliusz Chrząstowski, Jacek Romanowski, Andrzej Plata (gościnnie).

Do sieci przeniosły się Krakowskie Salony Poezji - nagrania artystów czytających wiersze pokazywane są na kanale YouTube również w niedziele.

Inny projekt, "Młodzi w Starym online", realizują, pod opieką pracowników Starego Teatru, studenci Wydziału Reżyserii Dramatu Krakowskiej AST. Młodzi planują łącznie 13 premier online. W przygotowanych widowiskach będą, nawiązując do kanonu literatury polskiej i światowej, szukać odpowiedzi na pytania, które przynosi pandemia - czym jest dom, samotność, miłość, jaki sens ma nadzieja, po co jest praca?

W piątek odbyła się premiera "Dom dzienny, dom nocny" w reż. Anny Mazurek, według powieści Olgi Tokarczuk. Na sobotę zaplanowano pokaz "W poszukiwaniu straconego czasu" w reż. Zofii Gustowskiej, na podstawie książki Marcela Prousta.

Projekt jest reakcją twórców na niespodziewane, wywołane epidemią długotrwałe zawieszenie regularnych repertuarowych pokazów i próbą pozostania w stałym kontakcie z widzami.

(-)
materiały teatru Starego
25 kwietnia 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Ziemia Ulro. Przemowa Olga Tokarczuk
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Czesław Miłosz

Trailer tygodnia