Rodzi się nowe miejsce!
Otwarcie Teatru Nowe PrzestrzenieNa kulturalnej mapie Krakowa rodzi się nowe miejsce. W starej fabryce na ulicy Składowej powstaje teatr.
Oficjalne otwarcie!
29.06.2014 - g.18:00
Na kulturalnej mapie Krakowa rodzi się nowe miejsce. W starej fabryce na ulicy Składowej powstaje teatr. Jest surowo. Długo czekaliśmy na moment "wyjścia z cienia". I właśnie nadeszła ta wiekopomna chwila.
29 czerwca chcemy otworzyć dla Was mosiężne pofabryczne drzwi i wspólnie zamienić tę przestrzeń w miejsce twórczych spotkań i kreatywnych myśli. Pragniemy, abście towarzyszyli nam w tak ważnym momencie.
Zabierzcie ze sobą przyjaciół, bliskich, znajomych, rodzinę....
Program:
g.18:00
Spektakl "Przebudzenie Wiosny" z muzyką na żywo (Acid Orbits)
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=KqzVraQWtVA&hd=1
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1465681520340742/
Frank Wedekind, jako pierwszy, na przykładzie odkrywania cielesności przez dzieci, ukazuje zakłamanie moralne purytańskiej społeczności.
Obnaża tabu zjawisk takich jak: onanizm, homoseksualizm, relacje sado-maso, aborcja, samobójstwo czy współżycie nastoletnich, związanych z rodzącymi się pragnieniami młodych ludzi.
Specyficznie pojęte dobro, za którym stoi autorytet rodziców, szkoły i kościoła, niszczy ich nadzieje i fantazje nie dając odpowiedzi na pytania oraz lęki dotyczące dojrzewania.
To pozornie odsłonięte tabu istnieje również dzisiaj. Współcześnie jawność sfery seksualnej nie umożliwia w pełni świadomego i bezpiecznego wejścia w dorosłość, która często odbywa się w sposób brutalny i bezmyślny.
Konwencja aktorów - marionetek pozwala zachować dystans i podjąć próbę odtworzenia historii pierwszych doznań oczami dziecka pełnego niepewności, ciekawości i pragnień.
obsada: Marcelina Bożek, Agnieszka Kolanowska, Łukasz Łęcki, Jan Tuźnik
scenografia: Natalia Kucia
reżyseria: Dariusz Szymor
Trailer spektaklu:
http://www.youtube.com/watch?v=KqzVraQWtVA
Recenzja:
http://www.e-splot.pl/?pid=articles&id=2680
g.20:00
Koncert Acid Orbits (jazz, blues) oraz Jam Session
g.21:30
Garden Party! Grill i Chill
Ponieważ nie dysponujemy barem, na "przyjęciu" obowiązuje własna wyprawka:)
Jedzenie i picie wnosimy w ilościach dowolnych (alkoholowe trunki dozwolone)
ul. Składowa 22
Teatr Nowe Przestrzenie
stara fabryka
Kraków
Wstęp wolny!