Specjany pokaz spektaklu przed wyjazdem
"Sierakowski" jedzie na Fringe Festival do EdynburgaDo tej pory komuna// warszawa opowiadała historię i to, jak się z nią mierzyli ludzie w przeszłości (Walter Gropius, Calel Perechodnik, Richard Buckminster Fuller, Baader-Meinhof). Mogliśmy komentować działania i wybory, znając kontekst i ostateczne wyniki zaniedbań lub wysiłków naszych bohaterów.
Teraz stawiamy się w pozycji wyjątkowego obserwatora. Opowiadamy historię realnej osoby - a właściwie opowiadamy przyszłą historię realnej osoby
To ekscytujące - na naszych oczach będzie się rozgrywał dramat pomyłek i zwycięstw Sławomira Sierakowskiego (naszym zdaniem jednej z najważniejszych postaci polskiej polityki teraz i jeszcze ważniejszej postaci polskiej polityki w przyszłości) - k//w będzie snuć możliwe scenariusze jego życia, a realne życie będzie potwierdzało trafność naszych wyobrażeń.
Pozwalamy sobie na prostackie żarty i dobre rady cyników - ale wszystko w dobrej wierze, z poczucia sympatii i pełni ufności w lewicę przyszłości.
k//w mapuje napięcia, linie i punkty kluczowe osobistego i publicznego, przyszłego życia Sierakowskiego i jego oddziaływania na społeczne energie, podskórne falowanie historii państwa i świata w momencie globalnego przesilenia.
I jest jeszcze jeden powód tej opowieści - opowieść sama w sobie - jako potrzeba słuchania, patrzenia, widzenia, uczestniczenia
Sławomir Sierakowski (ur. 1979) - polski publicysta, socjolog, krytyk literacki i teatralny, wydawca, okazjonalnie dramaturg. Założyciel i redaktor naczelny pisma "Krytyka Polityczna" oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Jest prezesem Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Skupił wokół "Krytyki Politycznej" szerokie środowisko studentów, doktorantów, publicystów, krytyków literackich i teatralnych, artystów i działaczy społecznych.
spektakle odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu "Teatr jako przestrzeń publiczna":
***
"Sierakowski" - pokaz specjalny z angielskimi napisami/with English subtitles
poniedziałek, 9 lipca, godz. 19.30
ul. Lubelska 30/32
bilety 15 zł/10 zł ulgowe
rezerwacje przyjmowane są pod adresem:rezerwacja@komuna.warszawa.pl