Spotkanie w katowickim Teatrze Ateneum

Czego uczą nas koordynatorzy/ koordynatorki dostępności kultury?

28 listopada 2023 (wtorek) o godz. 13.30 w siedzibie Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach odbędzie się spotkanie (tłumaczone na polski język migowy) dotyczące dostępności kultury.

Warto przyjść, bo problem jest niezwykle istotny i aktualny, a wciąż za mało na ten temat wiemy. Tym bardziej, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują tylko zapisy: https://forms.gle/jn3UAwP9FQs61Mft9.

Spotkanie pn. „Czego uczą nas koordynatorzy/ koordynatorki dostępności kultury?" to okazja do poznania efektów projektu badawczego i skonfrontowania jego wyników z doświadczeniem środowisk: podmiotów publicznych oraz publiczności. To również wzmocnienie głosów osób, które zajmują się dostępnością sektora publicznego i pretekst do wspólnych marzeń o przyszłości.

Po prezentacji projektu „Szczerze o koordynatorach dostępności", gdzie omówione zostaną wyniki badań i rozmów prowadzonych z koordynatorami/ koordynatorkami dostępności w instytucjach kultury, odbędzie się krótka debata pod hasłem „Jak jest?", w której wezmą udział:

- Anna Dąbrowa – koordynatorka dostępności, tłumaczka, audiodeskryptorka. Od kilku lat wdraża w Muzeum Śląskim szeroko rozumianą dostępność. Poszukuje optymalnych rozwiązań, ale testuje także te idealne. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu udostępniania kultury i sztuki. Fanka współpracy i popełniania błędów.
- Karolina Kowal – animatorka kultury, edukatorka teatralna, koordynatorka dostępności w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum. Energię życiową czerpie z pracy z dziećmi i młodzieżą.
- Rafał Lis – historyk sztuki, trener i społecznik z sercem po pozarządowej stronie. Wspiera procesy związane z dostępnością w instytucjach i organizacjach. Koordynator dostępności w Dzielnicowym Domu Kultury WĘGLIN w Lublinie i członkiem Fundacji Impact. Nie boi się mówić: "Nie wiem"; zwykle potem dodaje: "Ale się dowiem!".

Spotkanie jest częścią projektu finansowanego ze Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Rafał Lis.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: lis@art-impact.pl

Renata Chudecka
Materiał organizatora
14 listopada 2023
Portrety
Renata Chudecka

Książka tygodnia

Ulisses
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
James Joyce

Trailer tygodnia