Sylwester w Teatrze Dramatycznym
"Absolwent" - reż. Jakub Krofta - Teatr Dramatyczny w WarszawieZapraszamy do spędzenia wieczoru sylwestrowego w Teatrze Dramatycznym. Na Scenie im. G. Holoubka pokażemy „Absolwenta”, opowiadającego o miłości zagubionego młodzieńca i dojrzałej kobiety, a na Scenie na Woli zagramy „Exterminatora”, komedię z muzyką na żywo o zespole rockowym, który dla pieniędzy decyduje się na radykalny artystyczny kompromis. Po spektaklach zapraszamy na lampkę szampana.
19:00 – T. Johnson „Absolwent" w reżyserii Jakuba Krofty /Scena im. G. Holoubka, PKiN/
Ameryka. Burzliwe lata 60., w tle rewolucja seksualna, Beatlesi i zapach marihuany. Ben kończy prestiżową uczelnię i zupełnie nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Bunt przeciwko rodzicom, zauroczenie dojrzałą kobietą i inicjacja seksualna – oto jego pomysły na dorosłego siebie. Podnosi się i upada, boi się i jest odważny, zakochuje się i załamuje jednocześnie. Czy uda mu się żyć na własny rachunek?
„Absolwent" to nie tylko opowieść o romansie między Benem a pani Robinson, ale też wnikliwy portret hipokryzji klasy średniej. Reżyser spektaklu zadaje pytanie czy jest możliwa prawdziwa i głęboka relacja międzypokoleniowa, oparta na zaufaniu i zrozumieniu.
Prawdziwą aktorską kreację stworzyła w tym spektaklu Agnieszka Warchulska. Jej Pani Robinson uwiodłaby każdego mężczyznę. Jest świadomą swej kobiecości dojrzałą kobietą, niczym kot z myszą bawi się uczuciami młodego człowieka. - pisała o spektaklu Polska The Times.
Spektakl trwa 120 minut
Bilety w cenach od 50 do 150 złotych
18:30 i 21:00 – P. Jurek „Exterminator" w reżyserii Aldony Figury /Scena na Woli im. T Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22
Czterech przyjaciół gra w zespole metalowym „Exterminator". Marzyli o karierze muzycznej i piszczących fankach, a skończyło się na próbach w garażu. Pewnego dnia pojawia się propozycja od miejscowego urzędnika i szansa na występy przed szerszą publicznością. Gdzie jest granica kompromisu? Co znaczy „upadek" dla kapeli z zasadami? W co gra urzędnik i jaki związek ma z tym Koło Gospodyń Wiejskich?
Muzyka na żywo to pierwszy atut, który przyciągnie na Wolę widzów niechodzących zbyt często do teatru. Kolejny to świetna zabawa, dawno nie widziałam publiczności proszącej aktorów o bis (!). Trzeci jest najpoważniejszy, ale dla komedii kluczowy - w lekkiej formie zadaje ona ważne pytania: o istnienie pojęć "kodeks" i "przyjaźń" oraz sposób funkcjonowania lokalnej władzy .– pisała o spektaklu Kamila Łapicka
Spektakl trwa ok. 90 minut
Bilety w cenach od 40 do 120 złotych
Bilety: 22 656 68 44, 22 632 24 78, 663 741 903; kasa@teatrdramatyczny.pl