Szalony maj w Teatrze IMKA
Na deskach warszawskiego Teatru IMKA widzowie po raz kolejny będą mieli okazję zobaczyć dwa spektakle produkcji Fundacji Garnizon Sztuki.Na scenie ImkaLight zobaczymy plejadę znakomitych gwiazd a wśród nich najgorętsze nazwiska aktorskie tego sezonu: Magdalenę Boczarską, Olgę BOŁĄDŹ, Janusza Chabiora, Łukasza Simlata w spektaklu "Pozytywni" oraz Agnieszkę Więdłochę, Antoniego PPawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa w spektaklu "Polowanie na łosia".
Zarówno spektakl "Pozytywni" jak i "Polowanie na łosia" realizuje misję Fundacji Garnizon Sztuki podejmując ważne i trudne społecznie tematy. Mówimy o nich jednak z przymróżeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas. Tolerancja i wolność to niewątpliwie jedne z najbardziej aktualnych i gorących haseł, które obecnie są na ustach całego społeczeństwa. "Pozytywni" to szalona opowieść i tragikomiczna sesja terapeutyczna o tolerancji, akceptacji, pragnieniu miłości i poszukiwaniu szczęścia. "Polowanie na łosia" natomiast kładzie akcent na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl "Polowanie na łosia" koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.
"Polowanie na łosia" – 10 maja 2018
Czarna komedia Michała Walczaka "Polowanie na łosia" to kolejna produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki. W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa.
Tym razem akcent położony został na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie.
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi...
"Polowanie na łosia" Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu", to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Zabawna, a przy tym mocno ironiczna. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób.
"Polowanie na łosia" to współczesna komedia - nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko – gorzka, znakomita!
"Pozytywni" – 13 maja 2018
Olga Bołądź, Janusz Chabior, Łukasz Simlat oraz Magdalena Boczarska zapraszają na tragikomiczną sesję terapeutyczną.
Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym.
EWA (Magdalena Boczarska) jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: MICHAŁA (Łukasz Simlat) - geja, rolnika spod Mławy; ANNĘ (Olga Bołądź) - arystokratkę, która odkrywa swoje - bynajmniej niearystokratyczne! - korzenie; oraz JANA (Janusz Chabior) - męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą.
#Pozytywni Cezarego Harasimowicza to opowieść, która w przystępny, czasami wręcz zabawny sposób, dotyka naszych największych traum i lęków, która rozprawia się ze stereotypami, a do tego - co warto podkreślić - pozwala widzowi zanurzyć się w naszym przedstawieniu, bo problemy o których opowiadamy tak naprawdę dotyczą każdego z nas - mówi reżyser spektaklu, Krzysztof Czeczot.
Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco...