Sześć dni z teatrem
Festiwal Teatrów Amatorskich "Mikstura" w BiałymstokuWe wtorek, w Białymstoku rozpoczął się Festiwal Teatrów Amatorskich "Mikstura".
- Festiwal w tym roku będzie naprawdę bogaty - zapewnia Ewa Krajewska, wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 i koordynator imprezy. - Obecnie trwają warsztaty teatralne w TrzyRzeczu.
Prowadzą je Wiktor Malinowski z Teatru Delikates z Pisza i Bernard Maciej Bania z białostockiego Teatru Dramatycznego.
- W czwartek zapraszamy na happening na Rynek Kościuszki - dodaje Ewa. - Będzie tam występował Just Edi Show, chłopak który jeździ monocyklem, żongluje piłą elektryczną itp. Wieczorem w czwartek przenosimy się do Piasta 14. Tam odbędzie się wieczór muzyczny. Wystąpią Los Academicos. Będzie gypsy jazz, bluegrass i instrumental boossa nova.
W piątek startują pokazy. Tego dnia teatry będą gościć w TrzyRzeczu teatry gościć. W sobotę i niedzielę przeniosą się na Węglową. Wstęp na każdy dzień kosztuje 3 zł.