Weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu
"Calineczka" oraz "Randka w ciemno, na dwie pary"25 października o godz. 20.30 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza dorosłych na spektakl gościnny z Warszawy, „Randka w ciemno, na dwie pary” w reż. Mirosława Połatyńskiego.
Samotni, dwie przyjaciółki i dwóch przyjaciół, szukają poważnego związku w swoim życiu. Poważnego partnera na dobre i na złe. Każde z nich robi to na swój sposób i ma inne oczekiwania. A jak się do tego zabierają, to już inna rzecz. Randka w ciemno z ogłoszenia matrymonialnego doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Czy uda im się znaleźć przyjazną duszę i towarzysza życia?
Kanadyjski autor Norm Foster zawarł tu wszystko, co jest niezbędne w romantycznej komedii dla dorosłych. „Randka w ciemno, na dwie pary" to zmyślnie ułożona historia, sprawne dialogi, sensualne sceny oraz dużo śmiechu i zabawy.
Samotność to nie jest najlepszy przyjaciel. Doskwiera nieraz aż do bólu. Jest to sztuka pokazująca, że osoby w średnim wieku też marzą o miłości, gorących uczuciach, o tej jedynej i jedynym i mają do tego prawo. A przy tym czują na plecach oddech uciekających lat. Może to już ostatni dzwonek i ostatnia szansa?
Jeżeli szukasz dobrej zabawy i rozrywki, to ją właśnie znalazłeś. Nagłe i niespodziewane zwroty akcji czynią to przedstawienie bardzo atrakcyjnym i zaskakującym.
BILETY: 65 zł (przedsprzedaż, odbiór do 20 października) i 75 zł (od 20 października). Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.
Z kolei w najbliższą niedzielę, 26 października o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na wielokrotnie nagradzany na festiwalach międzynarodowych spektakl „Calineczka" w reż. Konrada Dworakowskiego.
Historia Calineczki przedstawiona jest jako opowieść drogi, a jej podróż jako proces dorastania, poznawania świata, zdobywanie wiedzy i gromadzenia wrażeń. Calineczka bezpiecznie pokonuje różnorakie przeszkody w swojej podróży w dorosłość, zachowując jednocześnie własną wrażliwość i prostotę. Spektakl uczy, że warto mieć swoje zdanie i charakter, że nikt nie ma prawa decydować o naszym losie.
Pomysłowa scenografia, filmowe animacje zsynchronizowane z grą aktorską oraz muzyka Piotra Klimka, współgrająca z koncepcją inscenizacji, będącej uwspółcześnioną wersją klasycznej baśni, nadają klarowną formę bezpretensjonalnej interakcyjnej zabawy aktorów z widzami.