Zatańcz na balu
Teatr Wybrzeże poszukuje statystów do spektaklu "Bal manekinów"Teatr Wybrzeże poszukuje statystów do spektaklu "Bal manekinów". Warunki? Musisz mieć partnera i potrafić tańczyć.
Gdańska scena szuka par tanecznych (klasyczny taniec towarzyski) z doświadczeniem. Zgłaszać się można pisemnie do 10 listopada w sekretariacie Teatru Wybrzeże (Gdańsk, ul. św. Ducha 2, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-16); mile będzie widziana załączona płyta z nagraniem. Kandydaci na statystów muszą też mieć ukończone 18 lat. Wszelkich informacji dodatkowych udziela Marta Nikiel pod nr. telefonu 058 301 70 21
.
"Bal manekinów" to napisane po rosyjsku dzieło Brunona Jasieńskiego, jednego ze współtwórców polskiego futuryzmu, autora głośnego wiersza "But w butonierce" oraz - razem z Anatolem Sternem - manifestu "Nuż w bżuhu". Spektakl reżyseruje Ryszard Major, który powraca po latach do Teatru Wybrzeże (był etatowym reżyserem gdańskiej sceny na przełomie lat 70. i 80.). Premiera planowana jest na luty 2010 roku.