Dramatoria na weekend

Nadchodzący weekend uświetnią trzy Dramatoria.

Dramatorium 20 lipca (piątek) o 21.00. 

 Charles Bukowski 

 Opowiadania 

If you\'re going to try, go all the way. There is no other feeling like that.

 Charles Bukowski urodził się w roku 1920. Przez 64 lata życia pił ponad średnią obliczaną na przeciętnym śląskim osiedlu, z radiem i maszyną do pisania przenosił się z czynszówki do czynszówki, z taniego hotelu do jeszcze tańszego. Prócz alkoholu, pasjonowały go kobiety i wyścigi konne oraz książki i muzyka klasyczna. Poznał życie Los Angeles z perspektywy parteru zarówno społecznego, jak i fizycznego, gdy budził się na chodnikowym betonie oblepiony wymiocinami i pamiątkową krwią po bójce z barmanem dnia poprzedniego. I pisał. Pisał dużo i często, w swych powieściach, wierszach i opowiadaniach przedstawiając świat, który znał, a po którym czytelnik chodzi z literackim alter ego Bukowskiego - Henrym Chinaskim. 

Czytać będą:

Barbara Szałapak

Jan Mancewicz

Franciszek Muła

Kajetan Wolniewicz

 *** 
Dramatorium 21 lipca (sobota) o 19.00.

 Arkadiusz Awerczenko 

Opowiadania z książki "Kamień u szyi" 

Któregoś wieczora byłem w domu, w swoim jedynym pokoju i zajęty byłem leżeniem na tapczanie, starając się jak najmniej poruszać. Jestem człowiekiem pracowitym i energicznym, toteż zajęcie to zupełnie mnie nie męczyło.

Tygodnik "Satiricon" - redagowany przez Arkadiusza Awerczenkę (1881-1925) - był najpopularniejszym pismem przedrewolucyjnej Rosji, która co tydzień pękała ze śmiechu czytając felietony swojego ulubionego autora. Niewielu było w literaturze światowej humorystów, którzy zdobyliby sobie taką popularność i sympatię czytelników.

(notka z okładki książki "Kamień u szyi", Wydawnictwo ŁUK)

Czytać będą:

Małgorzata Brożonowicz - Sienkiewicz

Barbara Szałapak

Jan Mancewicz

Franciszek Muła

 *** 
Dramatorium 22 lipca (niedziela) o 19.00.

 Aleksander Gelman 

 "Ławeczka" 

Obydwoje nie są pierwszej młodości, obydwojgu życie raczej się nie ułożyło. Ich spotkanie w parku jest przypadkowe, lecz zarówno jedno, jak i drugie przyszło tu w tym samym celu - znalezienia partnera do erotycznej przygody, która ubarwiłaby szarą egzystencję, pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o samotności. - To fragment opisu sztuki Aleksandra Gelmana ze strony Telewizji Polskiej. To właśnie głównie z Teatru Telewizji znamy tę sztukę. W 1988 roku główne role zagrali Janusz Gajos i Joanna Żółkowska. Teatr BARAKAH proponuje swoją interpretację, z Małgorzatą Brożonowicz-Sienkiewicz i Franciszkiem Mułą w rolach głównych.

 ** 
Wstęp wolny jak zawsze, miejsca można rezerwować tu: rezerwacje@teatrbarakah.com.



(-)
Materiały Teatru
17 lipca 2012