"H(2)O" w Strefie Otwartej

Autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli - eksperyment "H(2)O", czyli wariacja na temat relacji Hamlet-Ofelia w wykonaniu Teatru Strefa Otwarta 29 czerwca.

Sobotni spektakl będzie zarazem pierwszą oficjalną premierą Teatru Strefa Otwarta, który działa we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami.

Anna Rakowska [na zdjęciu] i Piotr Misztela zapraszają widzów do swoistego eksperymentu na Hamlecie.

Twórcy o spektaklu:

"Nie będzie to klasyczna interpretacja słynnej sceny z dramatu "Hamlet", ale wywrócenie jej do góry nogami. Zobaczymy tylko prototypy szekspirowskich postaci, które wyszły z kart dramatu i zaczęły żyć własnym, niezależnym życiem.

Nie kwestionujemy tego, co stworzył Szekspir. Nie próbujemy ulepszać jego historii, ani pisać jej na nowo. Jego geniusz jest niepodważalny. To tylko para głównych bohaterów odbita w krzywym zwierciadle. A co z tego wyniknie? Pewna deformacja oraz dekonstrukcja: tekstu, sytuacji, zachowań, psychologicznej konsekwencji.

Z tego eksperymentu nie dowiemy się, o czym tak naprawdę traktuje arcydzieło Szekspira.

Jest to jedynie pewna wariacja, pewna możliwość na kanwie specyficznej, zawikłanej relacji Hamlet-Ofelia.

To nie jest para, jakich wiele, która prezentuje typowe zawiłości między ludźmi. To para bardzo szczególna, która znalazła się w szczególnej, patowej sytuacji - sytuacji bez wyjścia.

Co wyniknie z tego spotkania...?"

29 czerwca (sobota) o godz. 19:00 w Klubie Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław.

po spektaklu zespół Teatru zaprasza wszystkich widzów na bankiet

Autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli

obsada: Anna Rakowska, Piotr Misztela

muzyka: Piotr Zakrzewski

wstęp - 20zł (normalny) 15zł (ulgowy)

Czym jest Teatr Strefa Otwarta

Wrocławski Teatr Strefa Otwarta jest Stowarzyszeniem dyplomowanych aktorów, reżyserów, teatrologów, scenografów, plastyków, fotografów i muzyków, absolwentów wyższych uczelni artystycznych.

Główne działania Teatru to: produkcja spektakli teatralnych, krzewienie we Wrocławiu idei Teatrów off-owych, awangardowych, laboratoryjnych, zachęcanie naszym przykładem młodych absolwentów do zakładania niezależnych działalności twórczych, podjęcie się intensywnej wymiany doświadczeń i dorobku artystycznego między środowiskami z różnych regionów Polski.

Po każdej premierze zapraszamy widzów na bankiet, a tam: rozmowy z twórcami, wystawy malarskie oraz fotograficzne.

Co najmniej raz w miesiącu gościmy zespoły alternatywne z innych miast w celu stworzenia we Wrocławiu bogatej wymiany artystycznej.

W ramach Strefy Otwartej będą prowadzone cykliczne warsztaty artystyczne z dziedziny teatru, tańca, filmu, fotografii, rękodzieła.

W Teatrze Strefa Otwarta granica między sceną a widownią nie istnieje. W zamian proponujemy wspólną przestrzeń wymiany artystycznej. Ponieważ zrzeszamy artystów z różnych dziedzin sztuki, nie chcemy ograniczać się jedynie do działań teatralnych.

Obecnie siedzibą Teatru Strefa Otwarta jest wrocławski Klub Pod Kolumnami.



(-) (-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2013