Kiedy wszystkim opadną maski

Premiera spektaklu teatru młodego widza w nowatorskiej formule - „Iwona, księżniczka z Burbona" w reżyserii Leny Frankiewicz będzie realizowana w ramach nowego bloku tematycznego Teatru Powszechnego MIASTO. MIĘDZY UTOPIĄ A ROZCZAROWANIEM.

Spektakl kierowany jest do widzów od 14. roku życia, dla których nadal brakuje propozycji w repertuarach polskich teatrów. Równocześnie ze spektaklem prowadzone będą działania z zakresu edukacji społeczno-kulturalnej dla młodzieży.

„Iwona nie jest ładna. Iwona nie jest gładka." Gorzej – Iwona jest biedna. Iwona przypomina wszystkim o biedzie i wykluczeniu społecznym. Co wyniknie z jej konfrontacji ze światem bogatych i zadowolonych z siebie?  Co stanie się kiedy wszystkim opadną maski?

Lena Frankiewicz (ur. w 1979 r.), absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jako aktorka pracowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, a od 2009 roku jest etatową aktorką Teatru Studio w Warszawie. W 2009 roku debiutowała też jako reżyserka spektaklem „60/09" w Teatrze Wytwórnia. Sztuki w jej reżyserii wystawiane były również w Teatrze Konsekwentnym, Teatrze Polskim (Warszawa), Teatrze Baj Pomorski w Toruniu oraz w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. W 2011 roku zdobyła II nagrodę za reżyserię na Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-teatr (za spektakl „Kto znajduje, źle szukał").

Magda Fertacz (ur. w 1975), finalistka Międzynarodowego Konkursu Stuckemarkt 2012, laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, dramatopisarka, scenarzystka, dramaturg.
Zadebiutowała sztuką „Kurz", wyróżnioną w konkursie Radom Odważny w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Radomiu w 2005 r. i wystawioną w Teatrze Narodowym w Warszawie. Współautorka głośnych III Furii w reżyserii Marcina Libera.
Dwukrotnie współpracowała z Muzeum Powstania Warszawskiego, przy realizacji spektakli:
„Hamlet 44" w reżyserii Pawła Passiniego i „Zawiadamiamy was, że żyjemy" w reżyserii Marcina Libera.
Teksty Magdy Fertacz są drukowane w wielu Antologiach Polskiej Dramaturgii, zarówno w Polsce, jak i za granicą oraz tłumaczone na: rosyjski, bułgarski, serbski, węgierski, szwedzki, niemiecki, czeski, słowacki, hebrajski, rumuński, angielski i francuski.



(-) (-)
Materiał Teatru
7 marca 2015
Portrety
Lena Frankiewicz