Kolejne czytania w ramach cyklu SŁUCHAJ!

Czytanie w ramach Maratonu Książkowego - Targi Książki Dziecięcej i Młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

"Wielka podróż malinowego królika" J. Jakubowskiego 25 maja 2013 r. godz. 13:00
Czytanie w ramach Maratonu Książkowego - Targi Książki Dziecięcej i Młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Scena Letnia WTL

opieka reżyserska: Katarzyna Donner
muzyka: SzaZa

czytają: Agata Kucińska, Aleksandra Mazoń, Józef Frymet, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko
Dzięki tej sztuce Jarosław Jakubowski, uznany dramatopisarz, poeta i prozaik, daje się poznać jako autor tekstów dla dzieci. Tytułowy Malinowy Królik, choć niezwykle zapracowany, wciąż cierpi na brak pieniędzy. Na prośbę przyjaciela, podejmuje odważną próbę wyrwania się z błędnego koła codzienności, bierze urlop i wyrusza do lasu.
Na swojej drodze spotyka wiele niezwykłych postaci, a wśród nich Lejdi Jagę, w której się zakochuje. W finale Lejdi Jaga i Malinowy Królik biorą ślub i z tej okazji otrzymują osobliwy prezent...
„Wielka podróż Malinowego Królika" to zabawna refleksja o absurdach współczesnego świata, opowieść o tym, czy ucieczka z błędnego koła jest w ogóle możliwa.

Sztuka została wyróżniona w XXII konkursie Centrum Sztuki Dziecka
w Poznaniu.

Wstęp wolny
Rezerwacja miejsc: Biuro Organizacji Widowni,
tel. 71 335 49 11 / 12

"Dziób w dziób" Maliny Prześlugi
26 maja 2013 r., godz. 13.00
Scena Kameralna WTL

opieka reżyserska: Martyna Majewska (PWST)
muzyka: SzaZa

czytają: Irmina Annusewicz, Anna Kramarczyk, Marta Kwiek, Patrycja Łacina-Miarka, Barbara Pielka, Krzysztof Brzazgoń (gościnnie), Zbigniew Koźmiński (gościnnie)

Sztuka Maliny Prześlugi, uznanej dramatopisarki i autorki tekstów piosenek do spektakli dla dzieci, znakomicie wpisuje się w nurt bajek antydyskryminacyjnych.
To opowieść o wrażliwym i odważnym wróblu Przemku, który chciałby należeć do jakiejś grupy, szuka akceptacji i zrozumienia. Spotyka gołębie, które są jednak zbyt zaślepione przekonaniem o wyjątkowości swojego gatunku i wiarą w, bliżej nieokreślone, honor i zemstę, że nie tylko nie potrafią dostrzec wyjątkowości małego odmieńca, ale w ogóle zatracają zdolność obserwacji i oceny rzeczywistości. To bajka o tym, że warto otworzyć się na Innych, bo różnorodność to zaleta, a nie wada i można się lepiej bawić wspólnie, dziób w dziób.

Tekst został nagrodzony w 24 Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci
i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Wejściówki w cenie 5 zł.
Rezerwacja miejsc: Biuro Organizacji Widowni,
tel. 71 335 49 11 / 12



(–)
Material Teatru
18 maja 2013