O festiwalowych spektaklach

Już w niedzielę, 26 czerwca startuje 18. Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej. Poniżej znajdują się opisy spektakli, które zaprezentowane zostaną podczas Festiwalu w programie głównym

27 czerwca
Cullberg Balet (Szwecja) „JJ’s voices”

Przedstawienie inspirowane muzyką Janis Joplin. Przenikliwy portret współczesnego człowieka w wykonaniu najlepszego szwedzkiego zespołu tańca współczesnego.

28 czerwca
Compagnie Drift (Szwajcaria) „On Beauty"

Ulubieńcy konferencyjnej publiczności pokażą spektakl przywracający znaczenie ludzkim wartościom. Sześcioro tancerzy różnych płci, w różnym wieku, różnych narodowości i zróżnicowanej zręczności, zabierze nas tanecznym krokiem do iście Szekspirowskiego świata.

29 czerwca
EDx2 Dance Company (Korea Płd.) „Modern feeling” i „What we’ve lost”

Połączenie hip-hopowego stylu i emocji stało się znakiem rozpoznawczym młodego LEE In-soo, choreografa okrzykniętego wschodzącą gwiazdą. Szeroka gama stylów i gatunków tanecznych w spektaklach EDx2 Dance Company zachwyci każdego.

30 czerwca
Bałtycki Teatr Tańca (Polska) “Tamashii”

Spektakl inspirowany japońskimi technikami tańca i kulturą kraju kwitnącej wiśni. Siedmiu samurajów zawładnie bytomską sceną.

1 lipca
PARK Soon-ho Dance Project (Korea Południowa)
“Pattern & Variability” & “Balance & Imbalance”

Spektakle PARK Soon-ho fascynują koreańską tradycją, harmonijnie połączoną z pełnym emocji tańcem współczesnym. Inspiracja sztukami walki idzie tu w parze z wrażliwością i ekspresją.

2 lipca
Compagnie Pal Frenak (Węgry) – “The hidden man”

Węgierscy artyści podsuwają nam zwierciadło, w którym możemy obejrzeć archetypy człowieka. Radykalna wizja relacji międzyludzkich, skupiona na badaniu różnych aspektów męskiej seksualności.

Ferenc Feher (Węgry) – “TAO TE”
Perfekcja i precyzja. Taniec uliczny i liryczny ruch. Filozofia i fizyczność. Lekcja moralności pełna odwołań do otaczającej rzeczywistości.

3 lipca
Jean-Guillaume Weis (Luksemburg) – “LogoZoo”

Kolejny spektakl ucznia niezapomnianej Piny Bausch na bytomskiej scenie. Wrażenia estetyczne i przewrotne poczucie humoru zapewnione.

4 lipca
Editta Braun Company (Austria) – “Luvos vol. 2”

Wybitna technika i ekspresja, wsparta niebanalnym poczuciem humoru. Choreografka nazywana Wielką Damą współczesnego teatru tańca „Made in Salzburg” z pewnością dołączy do grona ulubieńców bytomskiej publiczności.

6 lipca
Polski Teatr Tańca (Polska) “Minus dwa”

Poznańskie przedstawienie izraelskiego choreografa Ohada Naharina jest swoistą formą rekonstrukcji, w której – niczym migawki – pojawiają się motywy wcześniejszych prac choreografa. W nowym połączeniu tworzą zaskakującą jakość.

7 lipca
T.H.E. Company (Singapur) – “Water Bloom”

Spektakl ukazujący kontrast pomiędzy lirycznym ciałem kobiety i wybuchową męską energią. Te różnice stają się jedynie pretekstem do prezentacji ludzkich związków z naturą. Kolejny spektakl Kuika Swee Boona zachwyci nie tylko fanów tańca, ale i estetów.

8 lipca
Machol Shalem Dance House (Izrael) – “Shoa – Lite”

Świadome użycie kultu tandety, połączenie zwinnego tańca, obcesowego aktorstwa i doskonałe projekcje wideo definiują język teatru, który wyrasta z rzeczywistości naszego życia.

9 lipca
ZviDance (USA) – “ZOOM”

Spektakl twórczo wykorzystujący zdobycze współczesnej techniki, przygotowany na 20-lecie zespołu. To jedyny spektakl, w trakcie którego można używać telefonów komórkowych i wziąć czynny udział w przedstawieniu.



(-)
Materiały Organizatora
25 czerwca 2011