Otwarty pokaz spektaklu w Teatrze Baza

Pies, seks, skwar i dziewiętnastowieczna proza na scenie. Jeśli miłość w ogóle istnieje, to czym jest? Szczególnie ta niemożliwa. Teatr Baza zaprasza na otwarty pokaz spektaklu "Dama z pieskiem" na podstawie opowiadania Antoniego Czechowa.

Premiera sztuki ciepło przyjętej przez publiczność uświetniła otwarcie nowopowstałego Teatru Baza na warszawskich Sielcach w ostatni weekend września tego roku. Spektakl wraca na deski teatru po dwumiesięcznej przerwie. Opowiada o romansie młodziutkiej mężatki i nałogowego kobieciarza. Radosne spotkanie w krymskim kurorcie nie zmienia ich losów, ale zmienia ich samych. Kiedy nieznośne życie przerywa miłość, której nie dane będzie rozkwitnąć, nieznośność nabiera nowego, głębszego wymiaru.

Reżyser i aktorzy wychowani na wzorcach rosyjskiej szkoły aktorskiej pracowali nad sztuką szukając inspiracji poprzez pracę nad etiudami w plenerach, analizę tekstu i życiorysu autora, a także obserwację. Ich zamiarem było przeniesienie subtelnej problematyki opowiadania napisanego ponad sto lat temu na współczesną scenę. Użyte środki reżyserskie i aktorskie w prosty , ale wdzięczny sposób przedstawiają namiętność i dylematy dwojga bohaterów, nieobce ludziom także w dzisiejszych czasach.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje e-mailowa rezerwacja biletów pod adresem biuro@teatrbaza.pl

Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Mokotów/Sielce

Data: 9.12.2012, 19.00

Czas trwania: 60 minut

Reżyseria: Tomasz Zadróżny

Kostiumy i scenografia: Olga Kapela

Obsada: Anna Siergiejewna - Magdalena Jaworska, Dmitrij Gurow - Filip Pietkiewicz-Bednarek

Tomasz Zadróżny - reżyser teatralny, aktor, pedagog, animator kultury. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku. Asystent reżysera Piotra Cieplaka "Dwóch panów z Werony", Krystiana Lupy "Powrót Odysa". Założył autorski Teatr 108, w którym tworzył spektakle. W międzyczasie ukończył Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, odbył staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski z Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa z Pontedery (Moskwa). Uzyskując stypendium Ministra Kultury wyjechał na studia do Rosji, gdzie w Petersburskiej Akademii Teatralnej studiował aktorstwo i reżyserię.

Magdalena Jaworska - aktorka Teatru Baza, absolwentka Studia Teatralnego, studentka II roku PWST, Grand Prix na XIX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dionizje 2011 za spektakl "Roberto Zucco".

Filip Pietkiewicz-Bednarek - aktor Teatru Baza i Teatru 13, absolwent Studia Teatralnego, Grand Prix na XIX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Dionizje 2011 za spektakl Roberto Zucco.



(-)
Materiał Teatru
4 grudnia 2012