Pierwszy weekend nowego roku? Kulturalnie!

W sylwestrową noc zespół Teatru Muzycznego występował na warszawskim Torwarze, ale karnawał wita ze swoją publicznością. W sobotę (godz. 18.30) i w niedzielę (godz. 17) na Północnej będzie koncertowo. "Ten piękny, wspaniały świat" to światowe przeboje sceniczne i estradowe.
Równolegle jedno ze scenicznych wydarzeń minionego sezonu, sztuka izraelskiej autorki Anat Cov "Boże mój!", będzie prezentowana na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza przez trzy kolejne wieczory.


«Program wszedł do repertuaru, cieszy się ogromnym powodzeniem, choć powstał niegdyś specjalnie na sylwestra. Wypełniają go melodie o zmiennych nastrojach, jest dużo tańca (choreografia Artur Żymelka), a bogate kostiumy (Ewy Posmyk), stosowne na scenie operetkowo-musicalowej, robią wrażenie. Są wielkie przeboje, m.in. piosenki z repertuaru Louisa Armstronga, Franka Sinatry, Barbry Streisand, Gipsy Kings i Nat "King" Cole'a. Za sprawą słowa wiążącego gospodarzy wieczoru, Agnieszki Greinert i Jacka Stefaniaka, koncert, przygotowany przez Zbigniewa Maciasa (scenariusz, inscenizacja, reżyseria), zmienia siew barwne widowisko. Zaprezentują się: Agnieszka Gabrysiak, Emilia Klimczak, Aleksandra Wiwała/Emilia Zielińska, Paweł Erdman, Szymon Jędruch/Mariusz Adam Ruta, Z. Macias, Piotr Płuska/Tomasz Rak, Łukasz Załęski, oraz Orkiestra, Chór i Balet Teatru Muzycznego. Dyrygują: Elżbieta Tomala-Nocuń/Michat Kocimski.

Jedno ze scenicznych wydarzeń minionego sezonu, sztuka izraelskiej autorki Anat Cov "Boże mój!", będzie prezentowana na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza przez trzy kolejne wieczory. Tragikomiczną opowieść świetnie wyreżyserował Jacek Orłowski. Znakomite role stworzyli: Bronisław Wrocławski jako Bóg, Milena Lisiecka jako psychoterapeutka, do której się zgłasza. W trzyosobowej obsadzie jest jeszcze Lior, jej autystyczny syn - Marcin Łuczak.

Kim jest pan B? Co się takiego stało, że szuka wsparcia? Kto komu i jak może pomóc w naszym trudnym XXI wieku? Tekst ma w sobie optymizm i wiarę w człowieka, jest szczególnym dyskursem o Bogu. Czego oczekujemy od niego i siebie? Jak może wyglądać koegzystencja człowieka, który biblijne przypadki (Hiob, Adam i Ewa, obecność Szatana) przekłada na własny los? A skoro Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, to co się dziwić jego depresji?»



(-)
Materiał Teatru
3 stycznia 2015
Spektakle
Boże mój!