Plejada znakomitych gwiazd

W warszawskiem Teatrze IMKA w ramach projektu scena IMKA LIGHT na stałe zagościła czarna komedia Michała Walczaka „Polowanie na łosia". W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa.

„Polowanie na łosia" to kolejna produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki. Tym razem akcent położony został na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl „Polowanie na łosia" koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi...

„Polowanie na łosia" Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu", to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Zabawna, a przy tym mocno ironiczna. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób.

„Polowanie na łosia" to współczesna komedia - nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko – gorzka, znakomita!

Fundacja Garnizon sztuki została założona w maju 2014 roku przez Grażynę Wolszczak i Joannę Glińską. Od tego czasu realizuje projekty z obszaru kultury i sztuki. Głównym celem Fundacji jest tworzenie takich wydarzeń z obszaru kultury i sztuki, które umożliwią swobodny dialog z publicznością, będą otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei.

Teatr IMKA: 16 lutego, godz. 19.00, 4 marca, godz. 16.00 i 19.00, 8 marca, godz. 19.00
Bilety: https://www.ebilet.pl/organizatorzy/teatr-imka/



(-) (-)
Materiał Teatru
7 lutego 2018