Program
10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "KATOWICE - DZIECIOM" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice 27 maja - 1 czerwca 2011Program
27 maja (piątek)
godz. 9.15 (Scena Ateneum)
OTWARCIE FESTIWALU
godz. 9.30 poza konkursem (Scena Ateneum)
BAJKA O SZCZĘŚCIU, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
godz. 11.00 (Galeria Ateneum)
NINJA I INNE BAJKI, Noriyuki Sawa (Japonia)
godz. 15.00 i 17.00 (Scena Ateneum)
KOT, KTÓRY ZAWSZE CHADZAŁ WŁASNYMI DROGAMI, Tintaló Társulás, Kecskemét (Węgry)
godz. 19.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
HISTORIA AMARA SINGHA RATHORE, Jagdish Bhatt (Indie)
28 maja (sobota)
godz. 10.30 (plener, ul. Mariacka)
MUUBAJKA, Divadlo PIKI, Pezinok (Słowacja)
godz. 11.30 i 16.00 poza konkursem (Scena Ateneum)
OTWARCIE, Gus Marionetas Teatro de Titeres, Pampeluna (Hiszpania)
godz. 16.00 (Galeria Ateneum)
MUUBAJKA, Divadlo PIKI, Pezinok (Słowacja)
29 maja (niedziela)
godz. 11.30 i 16.00 (Scena Ateneum)
PODKOWA NA SZCZĘŚCIE, Zakarpacki Teatr Lalek „Bavka”, Użgorod (Ukraina)
godz. 18.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
JOANNA D’ARC, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
30 maja (poniedziałek)
godz. 9.30 (Scena Ateneum)
POZNAŃSKIE KOZIOŁKI, Teatr Animacji, Poznań
godz. 11.00 (plener, ul. Mariacka)
LÁSZLÓ VITÉZ, János Pályi, Budapeszt (Węgry)
godz. 13.00 i 15.00 (Kinoteatr Rialto)
SŁOWIK, Teatr „Baj Pomorski”, Toruń
godz. 15.00 i 16.30 (Scena Ateneum)
KLAUNADA, Bábkové divadlo Košice, Koszyce (Słowacja)
godz. 18.30 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
NOC POŚLUBNA. TEN TRZECI, Teatr Animacji, Poznań
31 maja (wtorek)
godz. 9.30 (Scena Ateneum)
GĘŚ, ŚMIERĆ I TULIPAN, Theater mini-art, Bedburg-Hau (Niemcy)
godz. 9.30 i 11.00 (Kinoteatr Rialto)
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA, Bóbita Bábszínház, Pecz (Węgry)
godz. 12.15 (Galeria Ateneum)
LÁSZLÓ VITÉZ, János Pályi, Budapeszt (Węgry)
godz. 15.00 i 16.30 (Scena Ateneum)
POZYTYWKA, Wileński Teatr „LĖLĖ”, Wilno (Litwa)
godz. 15.15 i 17.15 (Kinoteatr Rialto)
KRZYŚ I JEGO PRZYJACIELE, Miskolci Csodamalom Bábszínház, Miszkolc (Węgry)
godz. 19.00 spektakl dla dorosłych, poza konkursem (Galeria Ateneum)
DRUGI POKÓJ – impresja wg Zbigniewa Herberta, Unia Teatr Niemożliwy, Warszawa
1 czerwca (środa)
godz. 9.30 i 11.30 (Kinoteatr Rialto)
NARZECZONA DLA WODNIKA, Divadlo loutek Ostrava, Ostrawa (Czechy)
godz. 11.30 i 14.30 (Scena Ateneum)
KRÓLOWA ŚNIEGU, Rówieński Akademicki Wojewódzki Teatr Lalek, Równe (Ukraina)
godz. 18.00 (Galeria Ateneum)
ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
Imprezy towarzyszące
27 maja (piątek)
godz. 14.00 – 16.30 (Galeria Ateneum)
warsztaty, prowadzenie: Jagdish Bhatt (Indie)
28 maja (sobota)
godz. 19.00 (Galeria Ateneum)
Joanna Piech: GRAFIKA – wernisaż wystawy
29 maja (niedziela)
godz. 12.15 i 16.00 (Klub „śrubka”, Żywiec)
BAJKI, Noriyuki Sawa (Japonia)
30 maja (poniedziałek)
godz. 12.00 – 14.30 (Galeria Ateneum)
warsztaty , prowadzenie: Noriyuki Sawa (Japonia)
1 czerwca (środa)
godz. 11.00 – 14.00 (Galeria Ateneum)
warsztaty, prowadzenie: Noriyuki Sawa (Japonia)
Renata Chudecka
Materiały Teatru
14 maja 2011