Program Festiwalu

„Garderoba” to prawdziwe święto teatru niezależnego, offowego i nieinstytucjonalnego. Podczas Festiwalu spotykają się, wymieniając doświadczenia, najlepsze zespoły z całego kraju. Dlatego też w tym roku przyszedł czas na zmianę nazwy. Zdaliśmy sobie sprawę, że Festiwal – znany przez 17 lat jako „Garderoba Białołęki” – już dawno przestał być lokalnym stołecznym konkursem i stał jedną z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich imprez teatru niezależnego.

Program:

piątek, 24 marca 2017
Scena van Gogha 1
15.30 „Bal w operze" Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy, Rzeszów
17.00 „Być u siebie", Teatr Studio Czyczkowy, Wrocław
18.30 „Kosmetyka Wroga", Fundacja „Teatr Układ Formalny", Wrocław
Scena Głębocka 66
20.30 wydarzenie towarzyszące:„Woln-ość 90'" Zespół Teatru 13, reż. Piotr Ratajczak

sobota, 25 marca 2017
Scena van Gogha 1
13.30 „Trzej muszkieterowie", Teatr Alaytr, Warszawa
15.30 „Podróż", Teatr Przedmieście, Rzeszów
17.30 Wioleta Komar „Przyj dziewczyno, przyj...", Warszawa
19.00 „TO FACE" Teatr Krzyk, Maszewo
20.30 wydarzenie towarzyszące: „Osiecka po męsku" recital Marcina Januszkiewicza

niedziela, 26 marca 2017
Scena Głębocka 66
14.00 „Wesele", Teatr Pijana Sypialnia, Warszawa
16.30 „Czekając na Otella", Teatr Ekipa, Wrocław
18.15 „Mamy problem", Magdalena Bochan-Jachimek, Gdynia
Scena van Gogha 1
20.00 pokaz mistrzowski: „Teczki", Teatr Ósmego Dnia, Poznań
21.15 spotkanie z Teatrem Ósmego Dnia
22.00 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

___

Białołęcki Ośrodek Kultury (BOK) to jeden z najstarszych ośrodków kultury w Warszawie – w tym roku obchodzi dwudziestolecie powstania. BOK jest otwarty na inicjatywy oddolne, różnorodny, nie zamyka się na jedną dziedzinę sztuki. Działa tu pierwsze na Białołęce nowoczesne kino, scena impresaryjna, grupy teatralne, organizowane są także duże koncerty. Na scenie BOK tworzyli lub występowali: Michał Zadara, Włodek Pawlik, Teatr Wierszalin.
Ważnym elementem działalności BOKu są działania społeczne. Od kilku lat działa miejsce „3 pokoje z kuchnią", miejsce aktywności lokalnej (ul. Głębocka 84), współtworzone przez pomysły i wydarzenia proponowane i organizowane przez mieszkańców dzielnicy. We wrześniu 2016 BOK otworzył na Zielonej Białołęce nową placówkę – Głębocką 66.
BOK otwiera się także na inne placówki i organizacje pozarządowe. Do tej pory współpracował, m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Woli - oddziałem Muzeum Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, Domem Samotnej Matki, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Aresztem Śledczym. Stowarzyszenie Odblokuj zbudowało dla BOKu barakowóz, letni mobilny pawilon do działań animacyjnych w Parku Picassa, a artystka Iza Rutkowska zrealizowała tu projekt „Spacer w chmurach". Animatorzy kultury zaprojektowali Latobok, mobilną stację do gier podwórkowych. W BOK działa Forum Ośrodka Kultury, złożone z mieszkańców, opracowane wspólnie z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia".
www.bok.waw.pl / www.facebook.com/BialoleckiOsrodekKultury / www.instagram.com/bokwarszawa/



(-) (-)
Materiał organizatora
20 marca 2017