Spektakle młodego pokolenia

Ideą Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr jest stworzenie warunków do zaprezentowania spektakli teatralnych reżyserów młodego pokolenia. Daje on początek głębszej dyskusji o nowej myśli teatralnej, która w niedługim czasie będzie wyznaczała kierunki funkcjonowania polskich teatrów. BTD próbuje sprostać wymaganiom stałego widza, nie pozostając obojętnym wobec twórczości młodego pokolenia reżyserskiego

            Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr od początku swojego istnienia znacznie wzbogacił kalendarz kulturalny Koszalina, regionu koszalińskiego, a także kraju. Dzięki niemu pragniemy wykorzystać położenie naszego miasta i zaprezentować się także przed gośćmi, turystami z różnych części naszego kraju.

BTD pragnie odwdzięczyć się Marszałkowi Województwa, Prezydentowi Miasta Koszalina za wsparcie przy promocji teatru, miasta i województwa. Wspólnie z prywatnymi przedsiębiorstwami, którym kultura Miasta Koszalina jest cenna chcemy, zwłaszcza w dobie recesji, zadbać o pozytywny wizerunek miejsca, w którym mieszkamy.

Istotnym, jak nie najważniejszym, elementem Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr ma zostać widz. Repertuar festiwalowy został przygotowany tak, aby koszalińska publiczność była mile zaskoczona wielością i odmiennością spektakli. Stałego widza BTD pragniemy przekonać do teatru odważnego, czasem wychodzącego poza

konwenanse społeczne. Młodszych widzów (zgłasza studentów i licealistów) zachęcamy do częstszego wybierania teatru, jako miejsca, gdzie ceni się demokratyczność własnych myśli. Jesteśmy pewni, że świeże spojrzenie, jakie zaprezentują festiwalowi reżyserzy, zapewni wszystkim młodym widzom osiągnięcie przekonania, że teatr jest miejscem prezentowania wszystkich, nawet najśmielszych interpretacji.

Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr mają być również wykorzystaniem w pełni okazałego i przystosowanego dla wszystkich budynku BTD. Cieszymy się, że pozwala on na przezwyciężanie barier. Remont pozwolił nam na zdobycie większej pewności siebie, a widzowie, którym ciągle jeszcze trudności nie pozwalały na uczestnictwo w życiu kulturalnym Koszalina, przekonają się, że BTD dba również o nich.

REPERTUAR  FESTIWALU:

12.06 (środa)

Imprezy towarzyszące ( Scena przed teatrem):

godz. 17.00 – Występ zespołu „Czarno na białym” –  pod kier. Małgorzaty Orłowskiej-Pałac Młodzieży,

godz. 17:35 – Gitarzyści – pod. kier. Zbigniewa Dubielli – Pałac Młodzieży,

godz. 18:00 – Spektakl konkursowy „Betlejem polskie” w reż. Wojciecha Farugi

                         -Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego z Wałbrzycha ( Duża Scena)

godz. 19:30 – m-gadugadu-teatr – rozmowy niekontrolowane po spektaklu – Foyer BTD.

Godz.21:00- Spektakl towarzyszący – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” w reż. Pawła Palcata – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie. (Mała Scena).

13.06 (czwartek)

Impreza towarzysząca ( Scena przed teatrem):

godz. 17:00 – Występ kapel rockowych – pod. kier. Arka Gewartowskiego – Pałac Młodzieży.

godz. 18:00 – Spektakl konkursowy „Przełamując fale” w reż. Macieja Podstawnego - Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. (Scena na zapleczu),

godz. 20:00 - m-gadugadu-teatr – rozmowy niekontrolowane po spektaklu – Foyer BTD.

godz. 21:00 - Spektakl towarzyszący – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” w reż. Pawła Palcata – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.(Mała Scena).

14.06 (piątek)

Impreza towarzysząca ( Scena przed teatrem):

godz. 17:00 – Dziecięcy zespół gitarzystów „Koty za płoty” – pod. kier. Marka Dziedzica – Pałac Młodzieży.  

godz. 18:00 – Spektakl konkursowy „Tape” w reż. Anety Groszyńskiej – Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi. (Scena na zapleczu).

godz. 19:30 - m-gadugadu-teatr – rozmowy niekontrolowane po spektaklu – Foyer BTD.

godz. 21:00 – Spektakl towarzyszący – „Kobieta z przeszłości” w reż. Eweliny Marciniak – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie. (Mała Scena).

15.06 (sobota)

Imprezy towarzyszące:

godz. 10:00-12:30 –Teatranki- warsztaty dla dzieci i rodziców – Instytut im. Zb. Raszewskiego z Warszawy.

Godz. 17:00 ( Scena przed teatrem) – Występ solistów ze Studia Piosenki Aktorskiej „Reflektor”- pod. kier. Leny Charkiewicz – Pałac Młodzieży.

godz. 18:00 – Spektakl konkursowy „Paw Królowej ” w reż.  Pawła Świątka – Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.(Duża Scena).

godz. 19:35 - m-gadugadu-teatr – rozmowy niekontrolowane po spektaklu – Foyer BTD.

godz. 21:00 – Spektakl towarzyszący – „Kobieta z przeszłości” w reż. Eweliny Marciniak – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.(Mała Scena).

16.06 (niedziela)

Imprezy towarzyszące ( Scena przed teatrem):

godz.18:00 – Spektakl teatralny „Alicja po drugiej stronie lustra” – pod. kier. Wojtka Węglowskiego- Niepubliczny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Kowalkach.

godz. 18:30 - Występ solistów ze Studia Piosenki Aktorskiej „Reflektor”- pod. kier. Leny Charkiewicz – Pałac Młodzieży.

 godz.19:00 –  GALA ZKOŃCZENIA FESTIWALU.

                                           „Danuta W.” w reż. Janusza Zaorskiego – monodram w wykonaniu Krystyny  Jandy –  Teatr Polonia z Warszawy.(Duża Scena).



(-)
Materiał organizatora
7 czerwca 2013