Tango Łódź z napisami dla osób niesłyszących

„Tango Łódź” to spojrzenie na ponad 100 lat łódzkiej historii - od robotniczych strajków w 1905 roku aż po współczesność. Jaka była Łódź? Jaka jest? Czy rzeczywiście – jak mówi jeden z bohaterów spektaklu – "Bóg pokarał to miasto przemysłem"?

Spektakl opowiada historię Łodzi. Patrzymy jednak nie z perspektywy bogatych fabrykantów, którzy w Łodzi zbudowali wielkie fortuny. Patrzymy oczami kobiet – matek, żon, a przede wszystkich włókniarek - rewolucjonistek, które walczyły o godne życie. A czy rewolucja ma płeć? Jeśli tak, to w Łodzi rewolucja była kobietą i sprawą kobiet.

Prapremiera „Tanga Łódź" odbyła się 24 kwietnia 2016 w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Sztuka "Tango Łódź" została napisana specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przez Radosława Paczochę na zamówienie Ewy Pilawskiej – dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i dyrektora artystycznego Festiwalu. Spektakl wyreżyserował Adam Orzechowski.

Bilety kosztują symboliczne 20 groszy i można je kupić na stronie internetowej Teatru.

W spektaklu „Tango Łódź" prezentowanym online występują: Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Monika Kępka, Aleksandra Listwan, Beata Ziejka, Mirosław Henke, Piotr Lauks, Filip Jacak, Mateusz Rzeźniczak, Arkadiusz Wójcik.



Miłosz Słota
Materiał Teatru
12 czerwca 2021
Spektakle
Tango Łódź