Teatr Lalek Czarodziej na Smolnej
Spektakl "O Kasi, co gąski zgubiła" już 6 października 2013, w niedzielę o godzinie 11.00.
bilety: 15 PLN, Scena na Smolnej 9
PORANEK FAMILIJNY
TEATR LALEK CZARODZIEJ
"O KASI, CO GĄSKI ZGUBIŁA"
bajka wg Marii Kownackiej, reż.: Katarzyna Adamczyk
"FIKU MIKU GĄSKI NA PATYKU"
warsztaty artystyczne prowadzenie: Klawa Planeta
Teatr lalkowy "Czarodziej" rozpoczął swoją działalność w 1947 roku. Od tamtego czasu na inscenizowanych przez niego bajkach wychowało się kilka pokoleń dzieci. Jego misją jest granie przedstawień dla dzieci w szpitalach.
Spektakl "O Kasi, co gąski zgubiła" to bajka wg Marii Kownackiej. Opowiada historię małej góralki Kasi, której wilk porwał gąski i oddał czarownicy, żeby je utuczyła. Czarownica chciała przechytrzyć wilka, zostawiając gąski sobie. Jednak fortel się nie udał, gdyż dzielny góral Jaś uwolnił gąseczki i oddał je Kasi. W bajce występują: Kasia, Jaś, Wilk, Czarownica, Kowal, pięć gąsek, trzy owieczki i koza. Oprawa muzyczna przedstawienia oparta jest na twórczości góralskiej. Również ubrania lalek są wzorowane na autentycznych strojach góralskich. Spektakl dla dzieci 3-7 lat. (www.teatr-czarodziej.pl)
www.teatr-czarodziej.pl
"Fiku-miku, gąski na patyku" - po spektaklu odbędą się 30-minutowe warsztaty artystyczne przygotowane i poprowadzone przez animatorów z Klawej Planety. Zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają kolorowe papierowe gąski na patyku, będą przeplecione zabawami ruchowymi.
www.klawaplaneta.pl
(-) (-)
Materiał Teatru
5 października 2013