Warsztaty rodzinne o złości w Miniaturze

Teatr Miniatura wraz z Wydawnictwem Ene Due Rabe zapraszają na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Emocje od Z do A", które odbędzie się 24 listopada o godz. 12. Punktem wyjścia do rozmowy o złości będzie książka "Billy jest zły" Birgitty Stenberg i Matiego Leppa.

"Billy jest zły" to pierwsza cześć znakomitej serii o Billym i jego przyjaciołach. Pięknie zilustrowana przez Matiego Leppa opowieść o małych wielkich sprawach, które dzieją się w życiu sympatycznego chłopca. Billy stał się ulubieńcem czytelników w Szwecji. W Polsce nominowana do nagrody Najlepsza Książka Roku 2009 w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka", gdzie zajęła drugie miejsce.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców "Czy złość jest zła?", a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty "Dlaczego Billy się zezłościł?" w odniesieniu do przeczytanej książki. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura od wtorku w tygodniu poprzedzającym warsztaty. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Emocje od Z do A: O złości

24 listopada, niedziela, 12.00

Sala Kameralna Teatru Miniatura w Gdańsku

W programie:

Czytanie książki "Billy jest zły" Birgitty Stenberg w wykonaniu aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Jakuba Zalewskiego

Warsztaty dla dorosłych "Czy złość jest zła?" | prowadzenie: Joanna Trzaska

Warsztaty dla dzieci "Dlaczego Billy się zezłościł?" | prowadzenie: Anna Uzarczyk

O cyklu Emocje od A do Z

Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.

O prowadzących

Joanna Trzaska - psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii par i małżeństw w oparciu o teorie psychodynamiczne i rodzin w paradygmacie systemowym. Prowadzi również psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym - ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie związanym z traumatycznym przeżyciem rozmaitych utrat (choroby, żałoby, przemocy). Uczy także studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Anna Uzarczyk - nauczyciel wczesnej edukacji oraz nauczyciel specjalistą terapii pedagogicznej. Absolwentka studiów licencjackich "Wczesna edukacja z logopedią" i magisterskich studiów uzupełniających "Pedagogika szkolna" na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych "Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju" w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursu wczesnej edukacji z zakresu pedagogiki Montessori. Prowadzi zajęcia dodatkowe i terapeutyczne w przedszkolach. Współpracuje również ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną "Tęcza" w Gdańsku.



(-) (-)
Materiał Teatru
21 listopada 2013