Weekend w Wałbrzychu

W dniach 5 - 8 listopada zapraszamy na dwa spektakle oraz spotkanie z Maciejem Nowakiem i Olgą Święcicką w ramach czytania "Czarne na biało".

"Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)"

Twórcy o spektaklu
Pamiętamy ją głównie jako autorkę „Moralności pani Dulskiej", ale swoją biografią, ilością pozostawionych tekstów, talentem i skalą zainteresowań – mogłaby obdzielić kilku artystów.

Przełom wieku XIX i XX nie był łatwym czasem dla kobiety, która postanowiła mieć własne zdanie. Artystka wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki.

Na podstawie biografii Gabrieli Zapolskiej tworzymy teatralny zabawny muzyczny kolaż biograficzny. W scenerii prowincjonalnej świetlicy, stawiamy pomnik jednej z zapomnianych bohaterek, i zadajemy widzom pytanie: czy już żyjesz pełnią życia? Można inaczej!

Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
5 listopada 2015 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
6 listopada 2015 / godz. 18.00 / Scena Kameralna

Maciej Nowak i Olga Święcicka u Szaniawskiego

W najbliższy piątek w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu kolejna odsłona cyklu "Czarne na biało", opartego na premierowych czytaniach nowości publikowanych przez Wydawnictwo CZARNE. Będzie to już trzecie czytanie z serii. Tym razem wałbrzyscy widzowie usłyszą fragmenty wywiadu-rzeki z krytykiem, dziennikarzem, smakoszem i dyrektorem teatrów: obecnie Polskiego w Poznaniu, wcześniej Wybrzeże w Gdańsku oraz Instytutu Teatralnego – Maciejem Nowakiem (Olga Święcicka „Mnie nie ma. Wywiad z Maciejem Nowakiem").

Gośćmi specjalnym wieczoru będą Olga Święcicka i Maciej Nowak.

6 listopada 2015 / po spektaklu „Zapolska Superstar", czyli około godziny 19:30 / w Foyer Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Wstęp wolny!

"Na Boga!"

A może wszyscy wreszcie się pogubią? Komu najbliżej do zrobienia wlepki z Judaszem? Diabłom, turystom, czy może religijnej rodzinie podpatrującej ludowy zwyczaj, który tym razem staje się medialnym widowiskiem, a może politycznym pośmiewiskiem? Na szczęście nie mamy do czynienia ani z talk-show, ¬¬ ani z telewizją śniadaniową. Bohaterowie dramatu Jarosława Murawskiego posługują się trzynastozgłoskowcem. Regularnie rymują (niekiedy dość kaleko), ale nie pozwalają na to, by ich słowa, opinie, przesądy zaginęły w ferworze tabloidowych informacji. A w inscenizacji fabuła, niczym z powieści szpiegowskiej - czy uda się skazać księdza Grzyba, jak przebiegnie proces i jakie diabelskie siły kierują reporterem?
Zapraszamy na sceniczne widowisko, w którym występuje prawie cały zespół aktorski Szaniawskiego!

Zadanie współfinansowane ze środków budżetowych Województwa Dolnośląskiego

7 listopada 2015 / godz. 18.00 / Duża Scena
8 listopada 2015 / godz. 17.00 / Duża Scena

Rezerwacja biletów
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/



(-)
Materiał Teatru
4 listopada 2015