Weekendowe polecenia - Szczecin

Część teatrów ma urlop, ale są takie, które zapraszają widzów w plener. Obrodziły także koncerty w pięknych okolicznościach przyrody.

Koncert L.U.Z. BLUES - Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
17 lipca, godz. 16.00

Zespół powstał w 2008 roku po Festiwalu „Dinozaury Szczecińskiego Big-Beatu". W skład grupy weszli szczecińscy muzycy o dużym dorobku artystycznym. Członkowie zespołu koncertowali wcześniej poza granicami naszego kraju w wielu muzycznych, a także - jako muzycy sesyjni - wspierali występy znanych polskich formacji. Obecnie, L.U.Z. BLUES prezentuje światowe covery muzyki rockowej i bluesowej. (Materiały Zamku Książąt Pomorskich)

Dzień Kultury Romskiej - Somnakuno Drom i Sara Czureja - Zamek Książąt Pomorskich
18 lipca, godz. 16.00

Sara Czureja jest utalentowaną cymbalistką, zdobywczynią wielu nagród artystycznych. Została także laureatką pierwszej edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych w kategorii solistów instrumentalistów (2015). Tym razem zaprezentuje się jako wokalistka. Somnakuno Drom, czyli "złota droga", to znany szczeciński zespół prezentujący folklor romski, jego taniec, śpiew oraz język społeczności. Kierownikiem artystycznym grupy jest Tytus Łakatosz. (Materiały Zamku Książąt Pomorskich)

"Bezpieczne miasto na wesoło" - reż. zespół - Teatr Rozmaitości Gwitajcie na Zamku
17 lipca, godz. 11.00

Mały Bąbelek, trochę zarozumiały brzdąc, pewnego dnia postanawia samodzielnie wybrać się do przedszkola. Na drodze czekają go różne przygody i niebezpieczeństwa. Napotyka różne postacie, dzięki którym uczy się, jak bezpiecznie poruszać się po mieście, co oznaczają znaki drogowe i w jaki sposób unikać zagrożeń na ulicy. Jego krnąbrny charakter zostaje utemperowany, Bąbelek przechodzi transformację z niepokornego łobuza w grzecznego chłopca. (Materiały Teatru Rozmaitości Gwitajcie)

Różany Ogród Sztuki - Różanka w Szczecinie
18 lipca, godz. 12.00

Koncert Piosenek Kabaretu Starszych Panów w nowych, lekko jazzujących aranżacjach, okraszonych dwoma męskimi wokalami w postaci Michała Grobelnego i Łukasza Gocławskiego. Występ zawiera w sobie największe utwory Kabaretu Starszych Panów, jak również ciekawostki i historie związane z wieloletnią jego egzystencją. Podczas koncertu artyści wykonają takie przeboje jak: "Piosenka jest dobra na wszystko", "Herbatka", "Pejzaż bez Ciebie", "Jeżeli Kochać", "Addio pomidory", "Na całej połaci śnieg", "Wesołe jest życie staruszka" jak i wiele innych. (Materiały Szczecińskiej Agencji Artystycznej)

"Amfiteatr Jazz Café" - Maya Koterba z zespołem - "Mały Golf" w Parku Kasprowicza
18 lipca, godz. 18.00

Maya Koterba – wokalistka, pedagog, logopeda, trenerka wokalna, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Maya bierze udział w różnych projektach muzycznych w Szczecinie oraz występuje solo. Laureatka i uczestniczka wielu festiwali i warsztatów muzycznych. Wraz z zespołem składającym się z muzyków ze Szczecina i Warszawy stworzyła projekt który specjalizuje się w jazzowych interpretacjach bossa novy Antonia Jobima. (Materiały Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego)

Koszalin

"Piosenki neapolitańskie" - reż. Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska, Katarzyna Ulicka – Pyda - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
16 lipca, godz. 19.00

"Piosenki neapolitańskie" zawierają w sobie wszystko: miłość, tęsknotę, cierpienie i głęboką filozoficzną mądrość. Tradycyjne, komponowane i śpiewane na ulicach, podwórkach i w tawernach Neapolu opowiadają o niespełnionych miłościach, rozstaniach i powrotach, zabawnych sytuacjach towarzyskich i trudnych relacjach rodzinnych. Są kwintesencją życia w tym magicznym mieście. Wykonane z niezwykłą mocą i ogromnym talentem przez dwie znane między innymi z wielu ról w spektaklach muzycznych aktorki BTD Żanettę Gruszczyńską – Ogonowską i Katarzynę Ulicką – Pydę są gwarancją wspaniałego i pełnego radości i wzruszeń wieczoru w teatrze. (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

"Akompaniator" - reż. Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
18 lipca - godz. 19.00

„Akompaniator" Anny Burzyńskiej to wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia. Uczucia, które jest – najdelikatniej mówiąc – bardzo dziwne... (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

"Lokomotywa. Nie dla dzieci" - reż. Zdzisław Derebecki - Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie
17 lipca, godz. 19.00

Najnowszy spektakl „Lokomotywa. Nie dla dzieci" w reżyserii Zdzisława Derebeckiego jest słowno-muzyczną opowieścią o jednym z najwybitniejszych polskich poetów Julianie Tuwimie. Przede wszystkim muzyczną. Wśród kilkunastu utworów, do których Poeta napisał słowa, a które usłyszeć można podczas spektaklu, każdy z nas zna na pewno: „Miłość Ci wszystko wybaczy", czy „Czy na pierwszy znak". (Materiały Bałtyckiego Teatru Dramatycznego)

Zielona Góra

"Gusła" - reż. Grzegorz Bral - Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Uroczysko
17 lipca - godz. 21.00

Warsztaty artystyczne i plenerowe widowisko na podstawie II i IV części „Dziadów" Adama Mickiewicza – to kolejna odsłona działań w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. „Gusła" to wędrowne wydarzenie artystyczne w reżyserii Grzegorza Brala, które prezentowane jest w niewielkich miejscowościach województwa. (Materiały Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze)

Gorzów Wielkopolski

"Złota Kaczka i duch zamku" - reż. Włodzimierz Wdowiak - Teatr Piccolo na Scenie Letniej Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
16 lipca, godz. 12.00

Pan Bajarz trafia do tajemniczego zamku, w którego katakumbach znajduje wielkie złote jajo. Wystraszony zamieszkującymi w zamczysku duchami ucieka i porzuca błyszczące znalezisko, które wpada w ręce złej wiedźmy. Wtem, na scenie pojawia się dobry duszek... (Materiały Teatru Piccolo)



Małgorzata Klimczak
Dziennik Teatralny Szczecin
16 lipca 2021
Spektakle
Akompaniator