Wieczór z Mistrzem

Wieczór z Krzysztofem Kowalewskim to zaproszenie do wspomnień o stworzonych przez artystę kreacjach teatralnych, filmowych i radiowych. To także wyjątkowe zaproszenie do opowieści o kolegach aktorach i reżyserach, z którymi pracował. Będzie to zatem odsłonięcie kulis aktorstwa. Nie zabraknie także anegdot związanych z pracą na scenie.

Podczas wieczoru Krzysztof Kowalewski zaprezentuje widzom próbkę aktorskiego kunsztu, przedstawiając fragmenty opowiadań Sławomira Mrożka, Jerzego Dobrowolskiego i rosyjskiego pisarza Michaiła Zoszczenki. Całość spotkania dopełnią fragmenty filmów i spektakli teatralnych, w których Krzysztof Kowalewski stworzył niezapomniane kreacje. Benefis poprowadzi znany felietonista i satyryk Michał Ogórek.
 
Wielbiciele talentu aktora będą mogli po spotkaniu nabyć pierwszą biograficzną książkę o artyście (wraz z autografem): „Skarpetka w ręce, a mówiąc prościej Krzysztof Kowalewski w garderobie” autorstwa Romana Dziewońskiego,.

Prowadzenie - Michał Ogórek

Krzysztof Kowalewski
Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Znany głównie z licznych ról komediowych. Wystąpił w około 120 filmach i serialach. Sympatię widzów przyniosły mu kreacje w komediach Stanisława Barei. Stworzył niezapomniane kreacje w kultowych filmach, takich jak m.in. „Potop”, „Brunet wieczorową porą”, „Miś”, „Ogniem i Mieczem”. Obok występów filmowych ma na swoim koncie udział w wielu audycjach radiowych, z których największą popularność przyniosła mu rola pana Sułka. Na scenach teatrów stworzył wiele niezapomnianych kreacji. Od blisko 20 lat jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Ma na swoim koncie także szereg ról telewizyjnych. Wszystkie dokonania aktorskie Krzysztofa Kowalewskiego łączą się pod względem charakteru wykonywanych ról. W ogromnej większości są to role komediowe, ale jak sam twierdzi, taką właśnie ma naturę. Krzysztof Kowalewski był wieloletnim wykładowcą PWST w Warszawie.

Michał Ogórek
Komentator życia publicznego, krytyk filmowy, satyryk, felietonista. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80-tych pisał do „Przeglądu Technicznego", po zmianach ustrojowych rozpoczął współpracę z „Gazetą Wyborczą".
Jest autorem kilku książek, mi.in. „Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok”. Od 2004 roku związany jest z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie „Na przełaj przez PRL”.
Jest członkiem Partii Dobrego Humoru – od lat agituje, by humorystycznie spojrzeć na polską rzeczywistość.

(materiał udostępniony przez Agencję Artystyczną Acoustic)



(-)
Materiały OiFP
27 marca 2012