Występ gościnny w Teatrze Druga Strefa

Performatywny spektakl teatralny dla widzów dorosłych.Mówi o wiedzy, mądrości i historii kobiet - artystyczna rehabilitacja czarownicy. Temat zgłębiany w wymiarze duchowym i etycznym... Czarownicom należy się pogrzeb - rytuał dziadów lub bab raczej..

Scenariusz powstał w oparciu o książki: Jacob Sprenger, Heinrich Kramer "Młot na czarownice", Erica Jong "Czarownice" oraz wiele innych, składa się też z krótkich cytatów ze znanych dzieł literackich (np. Goethe "Faust") oraz pieśni i piosenek ludowych, a także utworów współczesnych i improwizacji aktorek.

Teatr alternatywny, nie bazujący na narracji tekstowej, poszukujący, interdyscyplinarny. Forma spektaklu jest kolażem różnych stylów teatralnych. Bardzo ważne jest w nim przenikanie słowa, śpiewu, tańca i ruchu. Muzyka tworzona na scenie z wykorzystaniem instrumentów pochodzenia etnicznego. Zarówno w warstwie wizualnej, jak i muzycznej, spektakl próbuje łączyć tradycję i ludowość z nowoczesną estetyką, tworząc most semiotyczny pomiędzy baśniowością a światem realnym współczesnej kobiety.

Czarownica, rozpatrywana jako archetyp jest szczególnie istotnym aspektem osobowości kobiety. Jeżeli czarownica łączy się z siłą, urodą, brzydotą, seksem, aseksualnością, menstruacją, magią, naturą, księżycem, kotem, nocą, ze strachem, odwagą, z ziołami, urokami, wolnością, niezależnością i z wyraziście wypowiadanym "ja"... jako figura symboliczna wpływa na proces samookreślenia siebie jako kobiety. Czarownica jest nam - kobietom potrzebna!



(-)
Materiał Teatru
13 maja 2015
Spektakle
Skazane na ogień