Z szacunkiem do myśli Mickiewicza

Zapraszamy do magicznego świata ballad i romansów Adama Mickiewicza, który został poddany muzycznym interpretacjom i odczytany na nowo.

„Ballady. Romanse. Niuanse." to projekt stworzony przez przyjaciół kochających teatr, poezje, muzykę i sztuki plastyczne, balansujący na granicy recitalu i spektaklu muzycznego. Stworzony z szacunkiem do myśli Mickiewicza, zawierający elementy folku, ale i muzyki rozrywkowej. To połączenie klasyki z nowoczesnością. Muzyki z teatrem. Współczesne odczytanie dzieła romantyzmu.

Podczas wspólnej podróży do zaświatów wieszcza usłyszymy między innymi takie utwory jak: „Świtezianka", „Pani Twardowska", „Lilije", czy „Romantyczność".

muzyka/aranżacja/wokale: Magdalena Białorucka-Ogorzelec, Piotr Madura
instrumenty klawiszowe: Piotr Madura
reżyseria/scenografia: Dominika Migoń-Madura
kostiumy: Anna Pracało
zdjęcia: Patrycja Serafin
makijaż: Magdalena Migoń-Pietreanu

Premiera projektu odbędzie się 27 października o godz. 19:00 w Domu Kultury „Śnieżka" Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Do życia projekt powołali młodzi twórcy, którzy mimo swojego wieku posiadają już niemałe doświadczenie artystyczne.

Magdalena Białorucka-Ogorzelec – wokalistka, instruktorka wokalna, absolwentka jazzu i muzyki rozrywkowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Muzyka towarzyszy jej od zawsze i jest nieodzowną częścią w życiu. Od najmłodszych lat brała udział w wielu konkursach, festiwalach i różnorodnych imprezach kulturalnych. Od kilku lat prowadzi zajęcia wokalne oraz zajęcia z logorytmiki z dziećmi I młodzieżą, a także tworzy własne utwory. Na swoim koncie ma pierwszą solową płytę. Jej debiutancki album zawiera utwory w stylu popowo-folkowym, które przedstawiają różne odsłony miłości: matki do syna, człowieka do człowieka, kobiety do mężczyzny i wreszcie człowieka do świata.

Piotr Madura – pianista, kompozytor, aranżer, akompaniator, absolwent Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunkach: jazz i muzyka rozrywkowa oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Współautor kilku muzycznych projektów z muzyką autorską, także teatralnych. Na co dzień akompaniator i instruktor muzyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Współpracuje z Mobilną Filharmonią z Rzeszowa, z którą przeprowadza nowatorskie lekcje muzyki w szkołach i przedszkolach.

Dominika Migoń-Madura – instruktorka teatralna i recytacji, konferansjerka, organizatorka imprez w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi tworząc zespoły teatralne oraz przygotowując swoich podopiecznych do konkursów recytatorskich i festiwali teatralnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Miłośniczka teatralnej formy, poezji i polnej roślinności.

Anna Pracało – twórczyni i animatorka kultury, reżyseruje i gra w Teatrze Amatorskim Ole! w Oleszycach, pierwsze nieśmiałe pociągnięcia pędzla pojawiły się w 2019 roku, a już w roku 2020 zdobyła wyróżnienie w przeglądzie plastyki nieprofesjonalnej. Końcem roku 2021 odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa, na której zaprezentowała portrety i półakty. Ciągle poszukuje artystycznego spełnienia. Maluje nie tylko na płótnach, ścianach, ale i ubraniach. Miłośniczka podróży, wielka fanka Fridy Kahlo. Swoją twórczość prezentuje na instagramie na profilu pracalo_art.

Patrycja Serafin – absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, studentka zarządzania mediami i reklamą oraz filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach, pracuje jako montażystka, lubi wszelakie sztuki wizualne - film, fotografie, digital art.
Współtworzy grupę T.Lab z którą eksperymentuje teatralnie.

Magdalena Migoń-Pietreanu – absolwentka szkoły makijażu artystycznego Studio and Make-up School SoHo w Chicago, kursantka wielu znanych i cenionych makijażystek oraz kosmetolożek w Polsce. W przeszłości recytatorka, członkini grupy teatralno-wokalnej. Miłośniczka podróży i sportu.



(-) (-)
Materiał organizatora
25 października 2022