Zagubiony we współczesnym świecie

To jednocześnie filmowa realizacja spektaklu o tym samym tytule, który miał mieć swoją premierę w Teatrze Odwróconym w Krakowie w marcu tego roku.

Film powstaje niejako w miejscu premiery teatralnej, która nie mogła się odbyć ze względu na pandemię. Jest więc projektem łączącym dwa światy: teatralny i filmowy. Twórcami są w dużej mierze studenci szkół filmowych, zaczynający swoją przygodę z filmem. Obecnie potrzebujemy wsparcia finansowego na postprodukcję i premierę filmu.

Do tej pory udało nam się uzyskać materiał na bardzo obiecującym poziomie artystycznym, ale brakuje nam środków żeby zapewni mu profesjonalną postprodukcję. Potrzebujemy wsparcia finansowego głównie na udźwiękowienie filmu i na kolor korekcję. Nie chcemy, aby wysiłki naszej ekipy poszły na marne, dlatego bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, aby do końca zrealizować ten wyjątkowy i ważny dla nas projekt.

Teatr odwrócony to profesjonalny teatr alternatywny, założony w 2012 roku. To wolna forma ekspresji artystycznej związanych z nią twórców. Nasz teatr opowiada o człowieku, poszukuje na nowo człowieka, jako istoty teatru, w nowoczesnych formach wyrazu.

Eksplikacja
Film opowiada o młodym człowieku zagubionym we współczesnym świecie, atakowanym przez różne idee. Nie potrafi odnaleźć własnej drogi, przez co ulega skrajnym uczuciom i emocjom. Różnorodność otaczających go poglądów i sytuacja społeczna tworzą z niego karykaturę człowieka ślepo podążającego za tym, co niesie rzeczywistość.

Twórcy:
Szymon Budzyk
Reżyser
Aktor i reżyser teatralny, założyciel i dyrektor naczelny i artystyczny Niezależnego Teatru
Odwróconego w Krakowie. Nagrodzony wyróżnieniem na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Istvana w spektaklu „Sonata b" (2010).
Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 2014 i 2017. W 2010
roku ukończył studia na PWST w Krakowie i uzyskał tytuł magistra sztuki obroną pracy pt.
„Teoria Czystej Formy St. I. Witkiewicza w praktyce teatralnej".

Przemysław Kopacz
Reżyser
Syn nieznanego ojca, porzucony przez matkę, znalazł się pod czułą opieką pewnej rodziny
chłopskiej. Mając 15 lat zostaje skazany i zamknięty w zakładzie poprawczym. Po kilku latach ucieka i wyrusza w stronę światła. Złodziej, kanciarz, włóczęga. Student trzeciego roku Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Andrzej Sepioł
Autor zdjęć
Student V roku Sztuki Operatorskiej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w
Katowicach oraz absolwent Akademii Fotografii w Krakowie. Uczestniczył w produkcji wielu filmów fabularnych i dokumentalnych w Polsce i za granicą, rozwijając warsztat pod opieką takich operatorów jak Bogdan Dziworski, Adam Sikora, Marcin Koszałka, czy Arkadiusz Tomiak. Obecnie pracuje jako autor zdjęć filmów krótkometrażowych, reklamowych i teledysków a także jako fotograf. Nieustannie poszukujący inspiracji, z zamiłowania surrealista.

Weronika Pala
Kierowniczka produkcji
Absolwentka Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej oraz
Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośniczka filmów w podwójnym tego słowa znaczeniu - filmoznawczym i produkcyjnym. Doświadczenie zdobywała na planach filmów krótkometrażowych oraz podczas realizacji spotów reklamowych m.in. dla Miasta Kraków i MPK w Krakowie.



Magdalena Misiak
Materiał Teatru
10 grudnia 2020