Studio Teatralne Koło


opis:

Twórcy witryny internetowej Studia Teatralnego „Koło” zdecydowanie postawili na prostotę formy. I słusznie. Dzięki temu oszczędna i bezpretensjonalna, biało-czarna prezentacja „Koła” zapada w pamięć i wyróżnia się w gąszczu innych wirtualnych teatralnych miejsc, prześcigających się niejednokrotnie w mrożeniu multimedialnych atrakcji na swoich stronach. Tutaj wszystko jest odpowiednio wyważone, więc  nie zabrakło także i szczypty nowoczesności. Każdy spektakl zilustrowany jest prezentacją zdjęć i krótkim filmikiem video. I to wystarczy. Signum temporis jest także umieszczenie w witrynie Studia Teatralnego bloga, mającego być w założeniu forum wymiany wrażeń na temat przedstawień, jednak w praktyce – prawdziwej dyskusji teatromanów niestety nie można tutaj uświadczyć.

Generalnie na stronie „Koła” jest „tradycyjnie” i bez zarzutu – przy każdej pozycji repertuarowej (zakładka „Spektakle w repertuarze”) znajdziemy wszystkie podstawowe informacje na temat twórców przedstawienia (przy czym zawsze podany jest  producent, co zwraca uwagę na specyfikę tego teatru), daty premiery, a dodatkowo - wybór fragmentów recenzji.

Krótkie notki na temat twórców i założycieli Studia, stałego zespołu aktorskiego oraz aktorów współpracujących z „Kołem” umieszczono w zakładce „O nas – Ludzie”. Tutaj znajdziemy również podzakładkę „Historia”, gdzie przeczytamy zarówno o powstaniu, jak i aktualnej działalności Studia „Koło”.

Bieżący repertuar teatru znajdziemy w zakładce „Aktualności”, informacje o możliwości rezerwacji biletów pod hasłem „Bilety” oraz dodatkowo w „Aktualnościach” (tutaj zamieszczono więcej konkretów, takich jak ceny biletów i miejsca prezentacji poszczególnych spektakli). Nie mogło także zabraknąć zakładki „Kontakt” z danymi teleadresowymi.

To właściwie wszystko, co można znaleźć pod internetowym adresem Studia Teatralnego „Koło”. Czegoś więcej na temat działalności tego zespołu oraz innych niezależnych grup teatralnych można poszukać na stronie Centralnego Basenu Artystycznego - www.basen.art.pl.

Na marginesie dodam, że warto zapoznać się także i z tym adresem, bowiem Centralny Basen Artystyczny to instytucja niezwykła, miejsce dla spektakli teatralnych zespołów z całej Polski,  koncertów,  wernisaży, festiwali multimedialnych, sceny tańca, warsztatów dla młodzieży i kameralnych spotkań z twórcami, dające młodym, nawet amatorskim zespołom szanse zaistnienia na scenie. Studio Teatralne „Koło” jest jednym z zespołów, którym „Basen” użycza swojej sceny.

Joanna Feikisz

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...